Created with Sketch.

В УГКЦ готують відповідь на сучасні літургійні виклики

06.07.2010, 10:52

Конференція «Програма літургійного виховання й вишколу в УГКЦ» відбулася 1-2 липня у Львові. Таким чином розпочалися регулярні зустрічі викладачів літургійних предметів.

ЛЬВІВ — Конференція «Програма літургійного виховання й вишколу в УГКЦ» відбулася 1-2 липня у Львові. Таким чином розпочалися регулярні зустрічі викладачів літургійних предметів з метою обміну досвідом та формування цілісного бачення літургійного виховання в УГКЦ. Захід організувала Патріарша літургійна комісія разом з Кафедрою літургійних наук УКУ.

Учасники конференції розглянули такі документи, як «Концепція богословської освіти в Україні», «Навчальна програма духовних семінарій...», «Послання Синоду єпископівКиєво-Галицького Верховного Архиєпископства  про літургійні питання».

«На зустрічі були принаймні один-два представники кожної семінарії з усієї України. На конференцію завітали також учасники з Польщі, з Любліна. У такій кількості викладачі всіх вищих духовних навчальних закладів збираються практично вперше. Це для нас великий успіх, ми постановили продовжити традицію і відтепер хочемо принаймні раз в семестр зустрічатися почергово в кожній семінарії», — розповів Михайло Петрович, завідувач кафедрою Літургійних наук при Філософсько-богословському факультеті УКУ.

Як інформує прес-служба УГКЦ, учасники конференції також розглянули програму з літургіки, яка вже діє 10 років, обговорили труднощі, пов‘язані з викладанням окремих предметів, вирішили питання щодо бібліографії і її перекладу.

«Це була робоча зустріч. Ми побачили, що така форма дуже корисна – спільна діяльність викладачів сприятиме узгодженню літургійної практики в семінаріях. Щодо проблемних розходжень, будемо звертатися до Синоду, просити опрацювати ті чи інші питання разом. Сподіваємося, що наша робота призведе до покращення загального стану в літургійній дійсності. Бо головне завдання богословів – приймати церковне передання і творчо адаптувати його на сучасний український ґрунт», — підсумував Михайло Петрович.

Важливе місце на конференції посідало обговорення змісту літургійних предметів та літургійного досвіду як джерела богословлення. Робочі засідання стосувалися тем: «Літургійний день» та «Літургійний спів»; «Літургійний рік» і «Сакральне мистецтво»; «Таїнства й інші священнодії».

Питання, над якими на сьогодні працюють, стосуються історичного та богословського компоненту навчальних курсів, наявності підручників і наукової літератури, екуменічного виміру літургійних предметів та сучасних літургійних викликів в УГКЦ.

Читайте також
Україна і світ Відомий сунітський учений записав звернення до мусульман України
Вчора, 18:03
Світові На благодійний аукціон виставили дві пляшки рідкісного бурбона з підписом Папи Франциска
Вчора, 17:16
Суспільство «Я мрію про повернення в Донецьк», - єпископ УГКЦ
Вчора, 16:46
Культура До музею у Рівному повернулися шість унікальних ікон
Вчора, 16:08