Created with Sketch.

В УГКЦ опрацювали методологічні засади служіння глухим в Церкві

28.10.2010, 09:43

Вийшло в світ видання під назвою "Жестова мова і сучасність. Збірник наукових праць". Над виданням працювали Центр душпастирства осіб з вадами слуху "Надія" УГКЦ та спеціалісти Лабораторії жестової мови Інституту спеціальної педагогіки НПАН України (м.Київ).

Вийшло в світ видання під назвою "Жестова мова і сучасність. Збірник наукових праць". Над виданням працювали Центр душпастирства осіб з вадами слуху "Надія" УГКЦ та спеціалісти Лабораторії жестової мови Інституту спеціальної педагогіки НПАН України (м.Київ). Як повідомив РІСУ о. Андрій Нагірняк, рішення Вченої Ради Інституту дозволило започаткувати в цьому виданні розділ під назвою "Богословські аспекти життя глухої людини". 

Розділ складається. з чотирьох статей, акцент в яких ставиться на пасторальному, біблійному і освітньому характері служіння глухим у Церкві. «Розвиток пасторальної праці для глухих в УГКЦ потребує сучасних підходів і якісних досліджень для пошуку механізмів у Церкві по формуванню комунікативної компетенції серед нечуючих, – прокоментував збірник директор Центру о.Олег Лазуркевич, – І в цих обставинах методика вивчення жестової мови повинна якнайбільше пов'язуватися з соціокультурним виміром життя глухої людини». 

За його словами, серед різних форм праці для глухих, які напрацювало людство, саме християнське душпастирство глухих було і є найбільш діяльним в опрацюванні соціокультурного виміру нечуючої людини. Адже незалежно від виду християнських деномінацій, в кожній Церкві душпастирство глухих дозволяє створити середовище спілкування серед нечуючих і учасників пасторальної праці для реалізації особи глухої людини. «Це пов'язано з тим, що інтеграція нечуючих у здорову церковну спільноту зумовлює їхню відкритість на феномен духовного життя і розвиває головний особистісний момент, а саме відповідальність. Тому  на перспективу дуже важливо є перевести наукові методи, які подані в цьому збірнику відомими фахівцями у цій ділянці, в інструменти служіння, виявити характер душпастирства і специфічних елементів пасторального планування», – говорить о. О. Лазуркевич.

Для придбання збірника потрібно звертатись: email: deaf.ugcc@gmail.com, або по тел.0974826663

Читайте також
Світові Папа Римський побажав завершення війни в Україні у 2025 році
Вчора, 16:24
Міжконфесійне На Нікопольщині громада УПЦ МП офіційно перейшла до ПЦУ
Вчора, 15:54
Суспільство Рада визнала геноцид черкеського народу, вчинений Російською імперією
Вчора, 15:21
Світові Цукерберг дозволив представників ЛГБТ називати грішниками
Вчора, 13:36