Created with Sketch.

В УГКЦ проти комерціалізації процесу донорства органів: потрібно дарувати а не продавати

24.11.2012, 09:43

У Католицькій Церкві це розглядається як спосіб благодійності, жертовності з боку донора стосовно тієї людини, яка може отримати цю допомогу. Однак абсолютно неприйнятною для Церкви є торгівля органами.

«Церква позитивно ставиться до донорства органів. У Католицькій Церкві це розглядається як спосіб благодійності, жертовності з боку донора стосовно тієї людини, яка може отримати цю допомогу. Однак абсолютно неприйнятною для Церкви є торгівля органами. Мова повинна йти лише про дарування, а не про продаж»,– про це заявив відповідальний за соціальне служіння в УГКЦ о. Андрій Нагірняк інтернет-виданню «Форум», коментуючи законопроект, що Міністерство охорони здоров'я України відправило до Верховної Ради, згідно з яким кожен українець зможе стати донором органів після своєї смерті, якщо за життя юридично не оформить відмови.

Як наголосив о. Андрій, Церква виступає проти комерціалізації процесу донорства. Такий процес є морально неприйнятним, оскільки тіло стає предметом купівлі-продажу: таким чином принижується гідність людини. А ось безкорисливе дарування цілком можливе, і Церква прихильно до цього ставиться. «Також ми виступаємо за те, щоб це було свідоме й добровільне рішення людини», – наголосив представник Церкви.

Він також зауважив, що впровадження такого закону зараз в Україні може бути передчасним: «Рівень правосвідомості та законності в нашому суспільстві, на жаль, нині ще далекий до того, яким мав би бути. Тому потрібно звернути увагу, чи не викличе введення презумпції згоди, коли всі, хто не напише відмови, погоджуються на трансплантацію своїх органів, якихось зловживань через відсутність законності в нашому суспільстві. У нас з цього приводу існують деякі побоювання».

Крім того, за словами священика, є ще один момент, який Церква вважає важливим – це те, що цей процес поширення трансплантації, зокрема введення презумпції згоди, мав би починатися та  супроводжуватися різноманітними просвітницькими заходами,зокрема інформаційними: роз'ясненням широкому колу громадськості, у чому, власне, полягає донорство органів.

«Воднораз у нас є певні побоювання щодо того, наскільки суспільство готове до введення такого закону. Спершу належить провести масштабну попередню роботу з людьми. Необхідно говорити про те, що є таке поняття, як презумпція згоди. Люди повинні бути інформовані про те, як це все відбувається. І знову ж, зважаючи на теперішній стан нашого суспільства, ми запитуємо, наскільки це буде зроблено і чи не варто було саме з цього починати? Але замість того щоб починати з просвітницької підготовки, відразу пропонується приймати закон. Важливо, щоб перед затвердженням цього закону тривалий час, може впродовж року або декількох років, була проведена серйозна підготовча робота в суспільстві», – переконує представник Церкви.

Як один із позитивних прикладів роз’яснювальної роботи з громадськістю в питанні трансплантології він називає Іспанію. «В Іспанії за допомогою Католицької Церкви вдалося змінити ставлення суспільства до трансплантології і з'явилося дуже позитивне мислення щодо цього. Але там до цього поставилися дуже відповідально. Була проведена інформаційна кампанія, спрямована на виховання позитивного ставлення в суспільстві до цього процесу і на обізнаність кожної людини», – розповідає о. Андрій. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

 

Читайте також
Міжконфесійне Юраш: Зустріч Предстоятеля ПЦУ з Папою - важливе продовження визнання Української Церкви
Сьогодні, 13:59
Суспільство Предстоятель Білоруської Автокефальної Церкви відвідав на фронті полк Калиновського
Сьогодні, 13:07
Суспільство Представники УПЦ МП вдруге не пустили нових управителів до собору у Каневі
Сьогодні, 12:32
Суспільство Тисячу живих ялинок та подарунки передали дітям загиблих Захисників і Захисниць у лаврі
Сьогодні, 11:50