• Головна
  • Новини
  • В УГКЦ триває молитовна естафета із читанням «Невсипущого Псалтиря»...

В УГКЦ триває молитовна естафета із читанням «Невсипущого Псалтиря»

01.12.2020, 13:23
В УГКЦ триває молитовна естафета із читанням «Невсипущого Псалтиря» - фото 1
Ініціатива такої молитовної естафети належить Літургійному центру «Передання», а стрижневою її ідеєю є максимально наповнити добу, зокрема в час Різдвяного посту, Божою присутністю. До молитовної практики вже приєдналися декілька сотень осіб. Починаючи із 00:00 30 листопада, молільники читають Псалтир вдень і вночі (кожен по 15 хв), і долучитися до них може будь-хто охочий. Триватимуть цілодові чування до 6 січня.

Як пояснює єрм. Лука Михайлович, духівник Української католицького університету і координатор молитовної естафети, ідея «Невсипущого Псалтиря» у ширшому сенсі не є якоюсь новою релігійною практикою, тому тут не варто шукати якихось духовних ноу-хау.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Це досвід, що має дуже тривале духовне спадкоємство і тяглість ще з часів Старого Завіту, який природно мігрував у досвід новозавітної Церкви. У багатьох відомих фахівців літургійного життя Церкви є стійке переконання, що ранньохристиянське богослужіння було переважно псалмодійне. Рівно ж в історичному християнстві віднаходимо численні церковні спільноти, які практикували цілодобове (почергове) читання псалмів. Зокрема спільноти "невсипущих"», – каже він.

Отож молільники просто намагаються увійти в цю величезну ріку багототисячолітнього досвіду молитви. Особливо це важливо, – вважає єрм. Лука, – у складний період в житті цілого світу і теж нашої багатостраждальної Батьківщини.

«Відрадно, що буквально за дві доби після нашого анонсу в мережі зголосилися декілька сотень осіб, які виявили бажання почергово молитися вночі і вдень, – розповідає єрм. Лука Михайлович і додає: – Мене особисто це дуже вражає, особливо враховуючи напружений графік життя сучасної людини, інтенсивні професійні ритми і звичайну зайнятість. Це підкреслює, що українці – люди з особливим духовним покликанням».

За словами духівника, це дуже цінно перед обличчям глобального секуляризму.

Така ініціатива відбувається не вперше. Схожа молитовна акція проводилася в час Великого посту, після чого велика кількість людей свідчили, що це відкрило для них особливий досвід стосунку з Богом.

Додамо, що для участі в молитовній естафеті потрібно зголоситися до Літургійного центру «Передання» або особисто до єрм. Луки Михайловича.