Created with Sketch.

В УГКЦ видали Інструкцію про присутність церковних структур та духовенства в  Інтернеті

03.08.2020, 14:56

Інструкція має на меті окреслити відповідні норми, які допомагатимуть церковним структурам та інституціям, духовенству, богопосвяченим особам УГКЦ проголошувати Боже Слово та християнські цінності в суспільстві.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Інструкцію затверджено на трирічний випробувальний термін з 3 серпня 2020 року Постановою №2 85-ї сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ.

Документ містить конкретні вказівки щодо правил ведення приватних та інституційних профілів у соціальних мережах духовенством та мирянами.

Інструкція складається зі вступу, кінцевих положень та семи розділів: «Мережа «Інтернет» – інструмент для євангелізації суспільства», «Функції соціальних медіа», «Принципи ведення інституційних профілів», «Принципи ведення індивідуальних облікових записів і профілів», «Етикет у соціальних мережах», «Діяльність у групах в соціальних мережах» та «Поведінка в соціальних медіа під час виборчих кампаній».

У документі наголошується, що «він повинен допомогти користувачам мережі уникнути потрапляння в пастку легковажного ставлення до віртуального світу».

«Окрім духовенства і богопосвячених осіб, значна частина положень цієї Інструкції має обов’язковий характер і для мирян, які працюють у церковних структурах, інституціях або перебувають в інших правових чи фактичних відносинах із ними відповідно до їх уряду чи функцій, а також для членів сім’ї священника, адже вони беруть участь у місії Церкви Христової в сучасному світі», – йдеться в Інструкції.

У документі також йдеться про правила етикету у соціальних мережах. «Хоч особистий профіль – це «приватна територія», є речі, які, за досвідом експертів, негативно впливають на сприйняття образу людини в соцмережі. Ось чого робити не слід: відзначати у власних дописах людей і публікувати аудіо-, фото- та відеоматеріали за їхньою участю без їхньої згоди; не слід відправляти одне приватне повідомлення відразу в усі соцмережі; перш ніж знайомити людей у соцмережі, необхідно отримати від них попередню згоду на таке знайомство; не можна виносити на обговорення в соціальній мережі особистий конфлікт з іншими духовними особами, ієрархією, парафіянами тощо», – переконані автори документу.

Відповідно до Інструкції, забороняється духовенству здійснювати як пряму, так і непряму агітацію за кандидата, партію чи політичний блок.

«Непряма агітація – це згадування імені особи чи назви політичної сили не в безпосередньому зв’язку з виборами, але в такому контексті, який має схилити адресата повідомлення віддати свій голос за цю особу чи партію під час виборів (подяка за пожертву, похвала за проведену акцію тощо)», – пояснюється у документі. А також не рекомендується духовенству брати участь в політичних ток-шоу, хіба що за виразним дозволом місцевого ієрарха, ба більше пропагувати їх на своєму обліковому записі.

У документі зазначається, що порушення окремих її норм підлягає відповідним карним санкціям.

«У 30-денний термін з дня набрання чинності цієї Інструкції священнослужителі, богопосвячені особи, церковні структури й інституції повинні адаптувати всі профілі в соціальних мережах до вимог цього нормативного документа», – підкреслено у документі.

Читайте також
Католики Медичні капелани УГКЦ завершили освітній курс «Душпастирська клінічна опіка»
Вчора, 09:15
Католики Греко-католики США за 1000 днів війни зібрали для українців понад 11 млн доларів
03 серпня, 16:20
Католики Сьогодні у Львові відкриють виставку до 80-річчя з дня смерті Митрополита УГКЦ Андрея Шептицького
03 серпня, 10:20
Католики УГКЦ запустила вебсторінку Ювілейного року 2025
03 серпня, 09:48