Декрет Генеральної управи сестер ЧСВВ про виключення затвердив Папа Римський Бенедикт XVI.
Документ, що вийшов 5 квітня у Ватикані і був проголошений сьогодні, 30 червня, у Львові, називає кілька причин такого рішення. Головною з них є те, що 19 грудня 2008 року сестри монастиря «зробили публічну заяву, в якій визнали свою підчиненість відлученим від католицької Церкви священикам» - так зв. «групі Догнала» або «підгорецьким отцям». Подальша поведінка сестер монастиря «призвела групу вірних до непослуху супроти єрархії УГКЦ». Окрім того, зазначено в копії декрету, яка є в розпорядженні РІСУ, управління монастирем св. Іллі здійснюється «незаконно і неправосильно», оскільки невиконано передбаченої правилами Чину процедури в разі смерті ігумені, яка сталася кілька років тому. Відповідно монастир не має права приймати кандидаток і допускати новичок до вічних обітів, як це робиться тепер. «Нам дуже прикро, що поведінка сестер спричинилася до замішання в Церкві, - зазначила на прес-конференції с. Ігнатія Гаврилик, радниця Генеральної настоятельки сестер ЧСВВ. – Адже дівчата, які начебто вступали в Брюховичах до монастиря, фактично були обмануті».
«Виключення 29-ти монахинь із Чину не є приватною справою Церкви, як може видатися, - зауважив владика Венедикт (Алексійчук). – Останнім часом сестри активно роздають свої агітки, проводять пікети з різних оказій, розповсюджують свої погляди в ЗМІ, таким чином впливаючи на суспільство».
Цей вплив, як розповів промотор справедливості Трибуналу Львівської архиєпархії УГКЦ о. Михайло Палій, з погляду УГКЦ є «деструктивним». Тому у листопаді 2010 року в монастир св. Іллі було надіслано з Ватикану перше канонічне попередження; у грудні 2010 року – друге. Жодного з них сестри не прийняли, як і перед тим, у 2008 та 2009 роках. не побажали зустрітися з архимандринею сестер ЧСВВ м. Міріям Кларою Коваль. Усю відповідну в таких випадках канонічну процедуру, зазначив о. Михайло, було виконано, але сестри не взяли до уваги жодних попереджень. Тому Генеральна управа сестер ЧСВВ у Римі прийняла рішення про виключення, звернулася з ним до префекта Конгрегації у справах Східних Церков, і він видав лист-затвердження. Рішення є остаточним.
Юридичні дії Генерального управління стосуються лише сестер як фізичних осіб. Сам монастир, що зареєстрований у державних органах влади як юридична особа, залишається в юрисдикції УГКЦ. Наразі виключені сестри живуть у ньому, проте, як розповів о. Михайло, Церква має намір звернутися з питанням звільнення цього приміщення до світських правників.
Довідка
Контемплятивно-адораційний монастир під покровом св. пророка Іллі, який міститься за адресою вул. Шкільна, 27, Львів-Брюховичі, є обителлю сестер Чину святого Василія Великого. Всі сестри, що є повноправними членами цього монастиря, підпорядковуються Генеральній Управі сестер Чину святого Василія Великого з осідком у місті Римі. (via Sant Alessio, 26, Roma).
У квітні 2007 р. 29 монахинь монастиря св. Іллі розірвали зв'язок з Генеральною Управою, а 19 грудня 2008 р. зробили публічну заяву про нове підпорядкування так званому "синоду єпископів правовірної Греко-Католицької Церкви". Цей "синод" складається із офіційно відлучених від Католицької Церкви священиків, на чолі з Антоніном Догналом, які обманюють людей, видаючи себе за єпископів, створюють псевдоцерковні структури, накладають «анафему» на Папу Бенедикта XVI та всю єрархію Католицької Церкви, а також публічно зневажають ім’я блаженного Папи Івана Павла ІІ.
Інформація РІСУ про "Групу Догнала"