Created with Sketch.

В УГКЦ закликали журналістів більше говорити про соціальне сирітство

05.12.2012, 12:23

У рамках VI Суспільних днів УГКЦ в Інституті журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка 30 листопада відбувся круглий стіл «Соціальне сирітство: соціальна відповідальність і солідарність як основа духовності».

У рамках VI Суспільних днів УГКЦ в Інституті журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка 30 листопада відбувся круглий стіл «Соціальне сирітство: соціальна відповідальність і солідарність як основа духовності».

У заході взяли участь греко-католицьке духовенство на чолі з Архиєпископом-емеритом Любомиром (Гузаром), священнослужитель УПЦ (МП) о. Георгій (Крючков) та викладачі Інституту. Учасники круглого столу розглянули питання, як представники мас-медіа та священнослужителі могли б допомогти вирішити проблему сирітства. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Журналісти мали б показувати приклади людей, які роблять добро для сиріт, не прославляючи їх, – сказав Блаженніший Любомир. – Мусять бути якісь просвітницькі програми. Треба завжди наголошувати: дитина (і взагалі, будь-яка людина) має право бути любленою! Адже саме відсутність любові й є сирітством».

Кардинал Гузар зауважив, що брак любові у дитинстві може призвести до сумних наслідків у майбутньому.

«Колись я служив у США, в моїй парохії був чоловік, що працював у тюремній лікарні. Він проводив співбесіди з новоприбулими пацієнтами-в'язнями і розповідав мені, що дев'ять із десяти скаржилися на брак любові в дитинстві», - додав він.

Учасники круглого столу зазначали, що чимало сиріт нині виховується у дитячих будинках сімейного типу. Це краще, ніж інтернати, проте будинки сімейного типу теж не вирішують усіх проблем. За даними соціологічних досліджень, 32% сиріт не вважають себе щасливими, 10% не мають мрій, а 25% намагаються приховати своє сирітство.

«Українська журналістика повинна звернути свою увагу на цих людей і бути соціально відповідальною, адже слово здатне змінити долю цих людей як на краще, так і на гірше. Пам'ятаю, як одна публікація змусила родину відмовитися від усиновлення. Кожен журналіст повинен про це пам'ятати.», - сказала Марія Комісарова, соціальний працівник, випускниця Інституту журналістики

Як наголосили промовці, тематика благодійництва, допомоги сиротам не заважала б популярності ЗМІ, навпаки вона користується інтересом у суспільстві – недаремно її так акцентують політики перед виборами.

Читайте також
Суспільство Предстоятель ПЦУ: На окупованих територіях наші священики і громади перейшли у підпілля
Сьогодні, 13:23
Суспільство Спецслужби РФ готують провокації у Москві чи Санкт-Петербурзі, щоб потім затримати "мусульман з вибухівкою", - "Атеш"
Сьогодні, 13:03
Суспільство Після найтемнішої ночі приходить день, - Сирський у празник Воскресіння звернувся до українців
Сьогодні, 12:40
Культура Адвентистське всесвітнє радіо розпочало мовлення українською
Сьогодні, 12:21