Якщо захоче УПЦ (МП) приєднається, а якщо не захоче, не буде приєднуватися.
Конфлікт може бути дуже гострий, адже, на думку аналітика, наша влада зробила трішки завелику урочистість з цієї події.
В Україні є багато людей, які хочуть залишитися при Московському Патріархаті, і це їхній вибір, – зазначив Бабинський.
За його словами, схожа ситуація була в Естонії, коли Константинопольський Патріархат визнав в країні подвійну юрисдикцію (частина Церков належала до Константинопольського Патріархату, а частина - до Московського), тоді Московський Патріарх розірвав спілкування з Константинополем. А Естонія, як сказав релігієзнавець, дуже маленька держава, порівняно з Україною.
Бабинський вважає, якщо Константинополь таки піде на визнання автокефалії в Україні, то реакція Московського Патріархату буде дуже жорстокою.
"Це протистояння може тривати ще кілька років між патріархами і може перенестися в Україну. Зараз дуже важко це сказати, бо така ситуація вже була. Ці діалоги тривають з початку 2000-х років і ми не раз бачили, як ці конфлікти між православними патріархами відлунюються і в державі", – сказав релігійний аналітик.
«Якщо захоче УПЦ (МП) приєднається, а якщо не захоче, не буде приєднуватися. Якщо не приєднається, то в Україні буде дві юрисдикції, дві канонічні Церкви: одна буде автокефальна, і ще одна – в юрисдикції Московського Патріархату. В принципі, на території однієї країни мала б бути одна Церква, але за умов, коли Московський Патріархат не хоче вирішувати проблему мільйонів українців, тримає їх за огорожею, Вселенський Патріарх втручається в цю ситуацію, і надає автокефалію одній частині», - наголосив Віктор Єленський.