• Головна
  • Новини
  • В Україні можуть серйозно погіршитись міжконфесійні відносини, - Патріарх Філарет Президенту...

В Україні можуть серйозно погіршитись міжконфесійні відносини, - Патріарх Філарет Президенту

08.02.2012, 13:43
В Україні можуть серйозно погіршитись міжконфесійні відносини, - Патріарх Філарет Президенту - фото 1
Патріарх УПЦ КП Філарет звернувся із листом до Президента Віктора Януковича, у якому висловив занепокоєння законопроектом № 9690 «Про внесення змін до деяких законів України (щодо передачі об’єктів культурної спадщини релігійним організаціям)».

Патриарх ФіларетПатріарх УПЦ КП Філарет звернувся із листом до Президента Віктора Януковича, у якому висловив занепокоєння законопроектом № 9690 «Про внесення змін до деяких законів України (щодо передачі об’єктів культурної спадщини релігійним організаціям)». Про це повідомляє офіційний сайт УПЦ КП.

У Київському Патріархаті, зокрема, вважають, що у разі прийняття цього законопроекту перед Московським Патріархатом відчиняться двері до приватизації «українських національних святинь – Києво-Печерської Лаври, Почаївської Лаври, Богоявленського монастиря в Кременці», а також комплексу Феодосіївського монастиря (охоронний № 7, вул. Січневого повстання, 32) .

«Того, комплексу, який 20 років на законних підставах перебуває у користуванні Київського Патріархату, і де діє чоловічний монастир!», - йдеться у листі.

Предстоятель УПЦ КП Філарет нагадує, що УПЦ (МП) є структурною частиною Російської Православної Церкви. А тому немає гарантії, що українські святині з часом не перейдуть у власність Москви.

«На численних прикладах – від ціни на газ до боротьби проти українського сиру – ми добре бачимо, яку недружню політику веде нинішнє російське керівництво проти України. Переконаний: бажання Кремля отримати контроль над українською газотранспортною системою, затягти у кабальний «митний союз» та ініціативи «приватизації» на користь Московського Патріархату українських святинь – події з одного ряду», - вважає він.

«Особливе ж обурення викликає намагання авторів законопроекту тихцем відібрати у Київського Патріархату на користь Московського Патріархату комплекс Феодосіївського монастиря в Києві! Невже народні депутати України не розуміють, яке релігійне протистояння вони провокують лише самими намірами вчинити подібне беззаконня?», - наголошує Патріарх Філарет.