В Україні пропонують святкувати День батька

12.09.2012, 09:16
В Україні пропонують святкувати День батька - фото 1

Міжнародний день батька з ініціативи громадських організацій святкуватимуть 15 вересня і в Україні. У планах влади до 2014 року надати Дневі статус державного свята і тоді його мали б святкувати на всеукраїнському рівні. А поки що заходи вже кілька років відбудуться як громадська ініціатива. Цього року вона пройде у п’яти містах – Києві, Львові, Сумах, Житомирі і Дніпропетровську.

exklusiv.gifМіжнародний день батька з ініціативи громадських організацій святкуватимуть 15 вересня і в Україні. У планах влади до 2014 року надати Дневі статус державного свята і тоді його мали б святкувати на всеукраїнському рівні. А поки що заходи вже кілька років відбудуться як громадська ініціатива. Цього року вона пройде у п’яти містах – Києві, Львові, Сумах, Житомирі і Дніпропетровську.

У цей день в Києві, в Маріїнському парку, зі сцени безперервно лунатиме музика – виступатимуть творчі багатодітні сім’ї-колективи. В цей час батьки з дітьми зможуть розважатися на ігрових майданчиках.

Напередодні святкувань організатори свята поділилися своїми думками про те, яким повинен бути справжній чоловік. Повідомляє спеціально для РІСУ Ольга Макар.

Організатори святкування Дня батька

«У нашому суспільстві прийнято, що якщо хлопець має інтимні зв’язки з жінкою, він стає мужчиною – і така думка – це велика проблема. Якщо ми не знаємо, хто такий мужчина, у нас є серйозні проблеми в суспільстві. За Біблією, мужчина повинен розуміти жінку, захищати її, дорожити нею, — розповів на прес-конференції 11 вересня в УНІАНі Стів Вебер, президент асоціації «Еммануїл». У Стіва шестеро дітей, троє з яких – всиновлені. — Моє завдання – щодня показувати, хто такий батько».

Стів ВеберЗдорове суспільство залежить від здорової сім’ї, переконаний Вебер. У його найближчій родині сьогодні 40 людей. «Поки що у нас немає жодного розлучення. Але це не єдиний показник, у нас також немає судимостей, всі з вищою освітою, працюють, а троє з моїх братів – керівники фірм. Все це тому, що нас дуже хороший образ того, хто такий батько», — чоловік показує велике фото своєї сім’ї.

«Чомусь в нашій країні чоловіки вважають, що батько має лише заробляти кошти і утримувати сім’ю. Хоча після розлучення батьки чомусь про це забувають! Ми стикаємося з тотальною безвідповідальністю батьків, які думають, що достатньо просто народити дитину і не розуміють, що її треба ще й виховати», — ділиться своїми спостереженнями Микола Кулеба, працівник національної служби у справах дітей міста Києва.

За його словами, якщо пара розлучається, у 97% випадків діти починають проживати лише з матір’ю. Серед 3% батьків-одинаків у більшості дружини померли, тож вони були вимушені виховувати дітей. У деяких європейських країнах кількість батьків-одинаків сягає 20%, у США – 15%.

Микола Кулеба, виховуючи чотирьох дітей, на власному досвіді побачив, що, коли тато приходить до школи і є присутнім у класі, діти значно серйозніше ставляться до навчання, ніж коли приходить мати – вони горді, що до них прийшов батько. Натомість статистика говорить про інше: зазвичай на виховання власної дитини батько приділяє не більше 4 хвилин в день. Лише одну дитину з десяти доглядає батько, коли вона хворіє. І лише третині дітей батько допомагає з уроками.

Втім, Олександр Марченко, президент МГО «Міжнародний центр батьківства», дивиться на ці проблеми з великим оптимізмом: «В Києві я бачу, що у вихідні чоловіки часто проводять час з дітьми – у парках, на спортмайданчиках. На першому дзвінку бачу багато татусів, багато везуть дітей в школу. Це не більшість, але вже бачимо певні зміни. У ментальності чоловіків є бажання бути добрим батьком. Проблема в тому, що багато з них не отримали хорошого прикладу від своїх татів, тож, бажаючи бути кращими, вони не знають, як це зробити».

Стосунки між дитиною і батьком, запевняє Марченко, вибудовуються через прості речі: гра, розповіді про своє минуле, спільна справа – коли робиш з дітьми те, що подобається їм, і залучаєш їх до своєї справи.

«Найважливіша роль, яка може бути в чоловіка, – бути батьком, бути зі своїми дітьми. Чоловіки люблять змагання, і я пропоную розглядати батьківство як досягнення, більше за будь-яке інше. Бо батьківство вимагає зусиль і потребує великої уваги», — додає Руслан Малюта, президент альянсу «Україна без сиріт». На його думку, проблема сирітства і безвідповідального батьківства – це не просто соціальне питання, це питання національної безпеки. Адже ті люди, які приймають важливі рішення в країні, – це також чиїсь сини чи дочки.

Ініціатори святкування запрошують громадські організації по всій Україні долучатися до святкування Дня батька та інціювати в своїх населенних пунктах проведення заходів з цієї нагоди.