Created with Sketch.

В Україні зростає попит на бункери-укриття від апокаліпсису

24.05.2011, 16:03

Оголошення про підземні будинки вже з'явилися в інтернеті.

Слідом за бумом на будівництво персональних підземних укриттів, який спостерігається в Європі, США і сусідній Росії, обзаводитися сімейними бункерами вирішили і мешканці України. Оголошення про підземні будинки вже з'явилися в інтернеті. Світ сповзає до війни, вважають будівельники та їх заможні клієнти, повідомляє «Релігія в Україні» з посиланням на газету "Сегодня".
 
"Квартира" для сім'ї з 4 осіб під землею на 0,5-2,5 метра в 40 "квадратів" із системою очищення повітря, автономної каналізацією, водопостачанням і електрикою – не кіношна картинка, а реальність, яка може матеріалізуватися протягом 5 - 6 місяців.
 
Кореспонденти київської газети "Сегодня" розшукали через інтернет двох харківських виробників бункерів. Одні пропонують зробити безпечною життя під землею на кілька місяців, інші – на півроку.
 
"Ми почали займатися бункерами з минулого року, це новий затребуваний напрямок, і в нас уже є потенційні замовники. Ви ж бачите, що твориться у нас у світі?" – Говорить директор однієї з компаній В'ячеслав Лисенко.
 
Сховатися під землю може дозволити собі не кожен. Мінімум – земельна ділянка або приватний будинок з підвалом готівкою $ 30-120 тис. "Є різні рівні бомбосховища: така функція, як фільтрація повітря (люди пішли на 1-2 діб), а є – регенерація повітря, яка стоїть на підводних човнах, можна жити до 2 місяців. Від цього і залежить вартість", – говорить В'ячеслав Лисенко. Виробники кажуть: бункери затребувані найбільше в Києві та Сімферополі у забезпечених людей, у Харкові всього декілька клієнтів обзавелися притулками.
 
Захисні споруди під землею в Харкові будують висококласні фахівці, які колись на військових спеціалізованих об'єктах будували сховища (навіть на "Байконурі"). Здають приміщення під ключ – з кухнею, санвузлом і душем на глибині 2,5 метра від поверхні землі.
 
"Основа для бункера – це бетон, головне, щоб він був міцним, внутрішня обробка – екологічно чисті матеріали, які представлені у нас, – наприклад, гіпсокартон. Ми також встановлюємо системи життєзабезпечення. Можемо запропонувати варіант установки дизельного генератора для вироблення електрики, якщо його не буде ззовні", – говорить виробник бункерів на ім'я Олег. Меблюють свої притулки самі замовники, як і формують запаси продовольства. Єдине, що навряд чи може бути під землею, – система опалення. "Ви там не замерзнете, там температура – +17 градусів", – каже Олег.
 
Як відомо, есхатологічні настрої присутні і в церковному середовищі. Кілька років тому світ дізнався про "пензенських затворників" з Росії, які очікують апокаліпсису в своєму підземеллі, і Віссаріонівці, що знайшли свого «месію» у красноярських лісах.

Читайте також
Україна і світ Відомий сунітський учений записав звернення до мусульман України
Сьогодні, 18:03
Світові На благодійний аукціон виставили дві пляшки рідкісного бурбона з підписом Папи Франциска
Сьогодні, 17:16
Суспільство «Я мрію про повернення в Донецьк», - єпископ УГКЦ
Сьогодні, 16:46
Культура До музею у Рівному повернулися шість унікальних ікон
Сьогодні, 16:08