Синод УПЦ КП 21 жовтня зачислив до лику святих для місцевого вшанування ігумена Меркурія Бригинецького (1870-1956) – єромонаха Києво-Печерської лаври та настоятеля Свято-Троїцького храму на Чернігівщині.
Прославлення єромонаха стало можливим завдяки численним дивам, які відбуваються після молитовного звернення до нього. Як інформує офіційний сайт УПЦ КП, лише у наш час документально зафіксовано щонайменше п’ять випадків чудесного зцілення від недуг.
З біографії нового святого відомо, що народився він 1870 року і при хрещенні отримав ім’я Максим. Його батьки походили із селян, мешкали у с. Щаснівка Боровицького району Чернігівської області. У зрілому віці, відчувши поклик, Максим направився до Києво-Печерської лаври, де його постригли у ченці з іменем Меркурій. Незабаром його було рукоположено в сан єродиякона, а пізніше в сан єромонаха.
Після жовтневого перевороту 1917 р. Києво-Печерську Лавру нова влада перетворила у «Всеукраїнське музейне містечко». До 1930 року монастир було повністю ліквідовано й єромонах Меркурій став вигнанцем.
Наприкінці 1942 року, коли під час німецької окупації України стали масово відкриватися храми, отця Меркурія направили на парафію у с. Бригинці, сусіднє з рідною Щаснівкою.
У 1946 р. його стараннями збудували парафіяльний Свято-Троїцький храм. Упокоївся ігумен Меркурій 7 листопада 1956 р. та похований на місцевому кладовищі.
Єпископи УПЦ КП також благословили написання ікони преподобного ігумена Меркурія і богослужіння на його честь.