Захід зібрав близько сімдесяти учасників, включаючи відомих вітчизняних й закордонних науковців та богословів, студентів світських та духовних навчальних закладів, а також представників духовенства та громадськості.
3 листопада в рамках програми заходів, присвячених майбутньому п’ятсотлітньому ювілею Реформації, в Українському Католицькому Університеті відбувся круглий стіл «Реформація і католицтво». Захід організував Ресурсно-дослідницький центр Євро-Азіатської акредитаційної асоціації при підтримці та участі Філософсько-богословського факультету та Інституту екуменічних студій УКУ.
Як повідомив РІСУ науковий співробітник Ресурсно-дослідницького центру ЄААА Михайло Мокієнко, ініціатори круглого столу через фахові доповіді та дискусію прагнули стимулювати науково-богословське обговорення питання взаємодії протестантської Реформації та католицтва. Захід зібрав близько сімдесяти учасників, включаючи відомих вітчизняних й закордонних науковців та богословів, студентів світських та духовних навчальних закладів, а також представників духовенства та громадськості.
Жваву реакцію аудиторії викликала тема кандидата історичних наук, директора Ресурсно-дослідницького центру ЄААА Романа Соловія присвячена феномену «нового чернецтва». В контексті постмодерної релігійності, доповідач продемонстрував передумови формування та ідейні виміри нетипового на перший погляд явища «чернецтва в протестантизмі». В процесі обговорення теми було виявлено чимало аналогів цього феномену в протестантському середовищі, включаючи окремі вияви у вітчизняному євангельському контексті.
Тему католицько-протестантського діалогу продовжив в своєму відеозверненні професор, завідувач кафедри богослов'я в університеті Томи Аквінського о. Роберт Марко. На підставі документів офіційних діалогів між Церквами доповідач виокремив актуальні парадигми церковної єдності, показав богословські та практичні труднощі, а також перспективи подальшого діалогу.
Незважаючи на міжконфесійний формат заходу, тональність виступів доповідачів й дух обговорення налаштовували на конструктив не лише в контексті католицько-протестантських стосунків, а й в пошуку адекватних відповідей на сучасні виклики для християнського богослов’я.
Учасники круглого столу відзначили актуальність та високий рівень доповідей й висловили сподівання, що подібні міжконфесійні заходи в рамках святкування ювілею Реформації будуть тривати й надалі. Зокрема, асистент магістерської програми з богослов’я Української Баптистської Теологічної Семінарії Богдан Бінцаровський зазначив: «Круглий стіл «Реформація і католицтво» дозволяє долати стереотипи у взаємному сприйнятті християнських традицій та підштовхує до глибшого дослідження проблематики міжконфесійних стосунків». На думку випускника УКУбрата Луки Мирослава Горготи круглий стіл відбувся успішно через те, що в ньому були присутні«як історична, такі богословська канва, що дозволило з’ясувати церковно-реформаторські процеси у Європі».Викладач Львівської Богословської Семінарії Юрій Костюк підкреслив своєчасність проведення подібного заходу й висловив надію, що святкування ювілею Реформації сприятиме поглибленню міжконфесійного діалогу.
Пропонуємо Вашій увазі відеозапис круглого столу.
Наступним етапомсвяткування майбутнього ювілею Реформації стане круглий стіл “Реформація і православ’я”, який відбудеться 26 листопада 2015 р. у Національному педагогічному університеті ім. М.П. Драгоманова. Для участі у цій події необхідно зареєструватися. Детальніше про програму заходів до п’ятсотліття реформаційного руху можна дізнатися на сайті програми “Реформація 500”.