В УКУ розпочинається масштабний проєкт “Sheptytsky Biennale”

27.07.2020, 16:28
Католики
В УКУ розпочинається масштабний проєкт “Sheptytsky Biennale” - фото 1
Центр Шептицького Українського католицького університету, за підтримки Українського культурного фонду розпочинає масштабний проєкт “Sheptytsky Biennale”.

Його мета — наблизити образ та цінності Митрополита Андрея Шептицького до сучасника та привернути увагу людей творчих професій до його інтелектуальної спадщини. Першим етапом Biennale стане Open Call для молодих художників.

Митрополит щиро дбав про розвиток українського мистецтва і твердив, що треба “зберегти й виплекати красу в різних проявах у сьогоденні й утримати її для нащадків”. Для нього надважливим було вивчення минувшини, її актуалізація і пошук власного, оригінального розуміння мистецтва. Микола Голубець колись написав про Шептицького: “Чоловік високого росту та ще вищого духа, що розумівся на мистецтві, пізнавався на талантах, вмів найти дороги і засоби для піддержання сучасної і збереження колишньої народної культури.”

Андрей Шептицький цінував скромність і вміння, вдумливість і творчість. Тому нам важлива не лише його історична постать, але й те, які думки й надалі залишаються актуальними для нас, людей 21 століття. Роботи учасників мають виходити за рамки традиційних репрезентації, ми прагнемо побачити твори, які на рівні візуальних медіа інтерпретують постать та діяльність Митрополита. Твори не повинні “ілюструвати” історичні феномени, ми очікуємо побачити оригінальні мистецькі роботи, які поєднають високу естетичну якість, шукатимуть відповіді на виклики сьогодення, використовуватимуть сучасну візуальну мову.

Кращі роботи, обрані професійним журі, будуть розміщені у стінах Центру Шептицького на підсумковій виставці-нагородженні. Три найкращі роботи розділять між собою призовий фонд:

I місце- 25 тис. грн.

ІІ місце – 20 тис. грн.

ІІІ місце – 15 тис. грн.

До журі увійшли: Василь Косів, Дарина Скринник-Миська, Богдан Шумилович.

Важливі дати:

1 липня – 15 серпня 2020 року — подача заявок;

20 – 21 серпня 2020 року — І Голосування журі;

25 серпня 2020 року — оголошення фіналістів конкурсу;

3 – 4 вересня 2020 року — ІІ Голосування журі;

11 вересня – 1 листопада 2020 року — нагородження та виставка переможців та фіналістів конкурсу.

Форма для реєстрації – https://forms.gle/Dmg62P5rNh8qzQkM9

Детальніше про Митрополита Андрея Шептицького ви можете дізнатись за посиланням – https://sheptytskyi.center.ucu.edu.ua/uk

Умови конкурсу

Подавати заявки на Open Call можуть художники з усієї території України (крім окупованих територій) у віці 18-45 років;
Журі розглядатиме електронні копії творів візуального мистецтва (цифрова чи традиційна графіка, живопис, мішані медіа).
Робота має виділятись концептуально, художньо та технічно;
Форма для реєстрації – https://forms.gle/Dmg62P5rNh8qzQkM9

Заявка містить:

– Коротку біографію художника/ці;

– Лінк на портфоліо або обрані авторські твори (за бажанням);

– Обґрунтування заявленого на конкурс твору з реферуванням до думок чи діяльності Андрея Шептицького (не більше 500 слів, які будуть використані у каталозі);

– Опис оригінальної роботи (розміри, техніка);

– Робота подається в форматі JPG, 150-300 dpi, 1600 пікс по меншій стороні фото. Фіналісти мають бути готові надіслати оригінальні роботи на розгляд журі між 25 серпня і 2 вересня.

Якщо вам з певних причин не вдастся заповнити форму, ви завжди можете надіслати всі дані на адресу [email protected] з позначкою “Open Call_Ваше прізвище, ім’я”. Телефон – 0996668236.

В УКУ розпочинається масштабний проєкт “Sheptytsky Biennale” - фото 54194