Created with Sketch.

В УКУ розробили інструктажі для творення безпечного середовища для дітей

10.10.2023, 12:24

Центр гідності дитини УКУ представить інструктажі для безпеки дітей, націлені на попередження різного виду насильства щодо неповнолітніх.

У них пояснюється, як дітям стати більш свідомими власного тіла, його меж та людей поруч, говорити про те, що їм не подобається, як з ними чинять, та володіючи такими знаннями, мінімізувати ризик насильства.

Презентація збірника відбудеться 16 жовтня (початок о 15:00) у Центрі Шептицького (Львів, вул. Стрийська, 29А), паркова аудиторія(127).

Видання представлять:

Центр гідності дитини УКУ (ЦГД) насамперед запрошує психологів, педагогів, вихователів та вчителів у церковних садочках та школах, катехитів, духівників, що працюють з дітьми, лідерів спільнот та лекторів, що працюють з неповнолітніми особами у середовищі Церкви.

Для участі участь на живо й онлайн необхідно зареєструватися до 12 жовтня.

На презентації розкажуть про особливості посібника, ціль безпекових інструктажів, потребу в них, хто і в рамках якої діяльності у церкві може проводити тренінги для дітей, особливості занять у великих та малих аудиторіях, формати роботи з дітьми залежно від віку. А також поясять, чому особливо зараз, під час війни, заняття, які вміщені у посібнику, є дуже актуальними для дітей.

Як розповіли у ЦГД, інструктажі – це перша в середовищі Церкви в Україні збірка інтерактивних занять для дітей та підлітків 4-6, 7-10, 11-14 та 15-18 років, з урахуванням різних етапів дорослішання, де зрозумілою мовою пояснюється як запобігати та протидіяти насильству, як говорити про насильство із неповнолітніми, як створити безпечний простір.

Для кожної вікової категорії передбачений цикл із 4 занять, де обов’язково дітям розповідають про:

Заняття розраховані на два типи активностей: для малої (до 15 осіб) та великої аудиторії — понад 15 осіб в групі. Кожне заняття містить практичні завдання для дітей, коли вони в формі бесіди чи дискусії обговорюють конкретні приклади насильницької поведінки.

З урахуванням розвитку і знань кожної вікової категорії посібник містить додатки із зображеннями, розмальовками, іграми для молодшого віку та qr-кодами для перегляду тематичних матеріалів із старшими дітьми. Додатково наявні корисні посилання на документи з безпеки дітей, телефони служб реагування та гарячі лінії, куди варто звернутися, якщо дитина зазнала насильства.

Уривок із посібника

Читайте також
Анонс Розпочався набір на Літню школу "Соціальна думка Митрополита Андрея Шептицького"
Сьогодні, 11:05
Анонс Анонс: у Львові розкриють таємниці реставрації склепінь колишнього костелу єзуїтів
10 жовтня, 11:25
Анонс Анонс: у Львові пройде онлайн-семінар про літургіку і чого ПЦУ та УГКЦ можуть навчитись один в одного
10 жовтня, 17:45
Анонс Анонс: Східноєвропейський інститут теології запрошує на богословський семінар “Тоталітарне минуле: особливості Східної та Центральної Європи”
10 жовтня, 14:05