В УКУ стартувала програма для дівчат-підлітків, які опинилися у складних життєвих обставинах

15 жовтня, 15:17
Суспільство
В УКУ стартувала програма для дівчат-підлітків, які опинилися у складних життєвих обставинах - фото 1
Центр Союзу українок Америки (СУА) з жіночих студій Українського католицького університету разом зі службою у справах дітей Львівської міської ради став партнером просвітницької програми «Girl Power» («Сила дівчат») для дівчат-підлітків з дитячих будинків у Львові та Львівській області.

Джерело: УКУ

Програму реалізує благодійний фонд «Благомай» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні разом із його експерткою Тетяною Подобінською-Штик.

Дівчата у підлітковому віці особливо потребують належного прикладу і базових знань про гігієну, права та обов’язки, фінанси, подолання складних життєвих ситуацій. Саме програма «Girl Power», яка є першою в Україні унікальною школою для дівчат з дитячих будинків, допомагає у підвищенні обізнаності серед дітей-сиріт.

Центр СУА з жіночих студій УКУ у липні цього року вже працював з дівчатами підліткового віку з багатодітних малозабезпечених сімей та сімей, що опинились в складних життєвих обставинах у рамках подібного проєкту «Дорослішай впевнено!».

«Дівчата з інтернатів, дитячих будинків чи сімей зі складними життєвими обставинами найчастіше стають жертвами різних маніпуляцій через незнання своїх прав і особистих кордонів. Тому ми хочемо, щоб завдяки цій програмі вони зрозуміли, що є передусім ціннісними. Наші зустрічі не обмежуються лише лекціями. Проводимо також тренінги, де дівчата можуть протестувати свою фінансову грамотність, зрозуміти як обрати майбутню професію тощо. Цей мінікурс створений для того, щоб майбуття не було таким складним і тривожним для дітей», – розповідає керівниця Центру СУА з жіночих студій в УКУ, доцентка кафедри біблійних наук Філософсько-богословського факультету УКУ, віцепрезидентка Європейської асоціації жінок-богословів Галина Теслюк.

Марія Саквук, психологиня, прийомна мама, провідний спеціаліст відділу сімейних форм управління «Служба у справах дітей» Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради каже, що для дитини вилучення з біологічної сім’ї, втрата батьків чи відмова від неї не минає без наслідків. «Прийомні батьки та батьки-вихователі в дитячих будинках сімейного типу, приймаючи дитину в свою сім’ю, щоденною турботою формують у дитини відчуття безпеки та впевненості в тому, що вона важлива, почута та люблена. Нашим завданням у цьому проєкті є забезпечити додаткову підтримку дівчат підліткового віку, які проживають в таких сім’ях, а також в реабілітаційних центрах чи центрах підтримки для дітей. Тож спільними зусиллями з нашими партнерами ми хочемо показати дівчатам, що в них великий потенціал, що вони можуть багато досягнути у власному житті та мати вплив на життя суспільства».

Лише у 2020-2021 роках в освітньому проєкті «Girl Power» взяли участь 80 дівчат із дитячих будинків Києва та 20 учасниць в онлайн-форматі зі Хмельницької, Сумської областей та м. Маріуполь. Другий, більш масштабний, потік проєкту розпочався у вересні. Крім Львова, впродовж дев’яти місяців, навчання будуть проводитися ще в п’ятьох містах України: Києві, Донецьку, Луганську (підконтрольних Україні територіях), Нікополі та Запоріжжі.

За умовами проєкту дівчат ділять на потоки, по 20 осіб у кожному. Відтак вони пройдуть 6 навчальних модулів за такими темами:

Репродуктивне здоров’я та сексуальна освіта.
Роль жінки в соціумі.
Самоосвіта, підвищення особистої ефективності.
Права дівчат і жінок у подоланні домашнього насильства.
Можливості розвитку дівчат у різних сферах.
Лідерство та кар’єра.

Навчальні модулі програми «Girl Power» завершаться 22 травня 2022 року урочистим випускним.