• Головна
  • Теми
  • В УКУ за єдність християн спільно молилися православні, вірмени та греко-католики...

В УКУ за єдність християн спільно молилися православні, вірмени та греко-католики

23.01.2013, 18:15
В УКУ за єдність християн спільно молилися православні, вірмени та греко-католики - фото 1
Представники чотирьох християнських конфесій - УПЦ КП, УАПЦ, УГКЦ і Вірменської Апостольської Церкви 24 січня взяли участь в екуменічному молебні в УКУ. Міжконфесійну зустріч організував Інститут екуменічних студій у рамках Тижня молитов за єдність християн, який щорічно відзначається 18-25 січня.

exklusiv.gifПредставники чотирьох християнських конфесій - УПЦ КП, УАПЦ, УГКЦ і Вірменської Апостольської Церкви 23 січня взяли участь в екуменічному молебні в УКУ. Міжконфесійну зустріч організував Інститут екуменічних студій у рамках Тижня молитов за єдність християн, який щорічно відзначається 18-25 січня.

Як наголошували священнослужителі, спільна молитва, яка традиційно проходить в УКУ, це гарна нагода для християн зробити крок назустріч один-одному.

«Ми маємо змагатися за єдність Церкви. Маємо молитися за її єдність. Щоби у друге пришестя Христа змогли повернути Йому Церкву цілу і об’єднану — таку яку він нам залишив», — сказав єпископ-помічник Львівський УГКЦ Венедикт (Алексійчук).

Владика Венедикт зазначив, що Церква Христова нині, на жаль, поділена і усі змирилися з таким станом речей.

«Але це ненормальний стан, — заявив він. — Христос молився, щоби Церква була єдиною. І тому відповідальність за роз’єднання лежить на всіх Церквах».

Представник Вірменської Апостольської Церкви диякон Армен теж підкреслив, що єдність християн залежить від нас, і Бог радо допоможе нам бути разом, якщо ми цього щиро забажаємо.

«Якщо ми хочемо бути разом, якщо хочемо бути в єдності, то ми вже її маємо. Може бути адміністративна єдність. Але вона не матиме тієї цінності, якщо не буде єдності в дусі. Ми не є святими, а тільки прагнемо ними бути. Бог, дивлячись на те, що ми прагнемо, те нам і дає», — сказав він.

Про важливість молитви, об’єднання навколо Христа говорили й православні священнослужителі – єрей УПЦ КП Миколай Бобик, клірик львівського храму Різдва Пресвятої Богородиці, о. Василь Кулинич, священик Успенської церкви УАПЦ зі Львова.

Завершився міжконфесійний молебень колядками, які для присутніх виконав хор Львівського ставропігійного братства святого апостола Андрія Первозваного УАПЦ.