• Головна
  • Новини
  • В УПЦ КП моляться за усіх, кого торкнулось ядерне лихо, та закликали винести уроки з Чорнобиля і Фукусіми...

В УПЦ КП моляться за усіх, кого торкнулось ядерне лихо, та закликали винести уроки з Чорнобиля і Фукусіми

26.04.2011, 09:27
В УПЦ КП моляться за усіх, кого торкнулось ядерне лихо, та  закликали винести уроки з Чорнобиля і Фукусіми - фото 1
З нагоди річниці Чорнобильської трагедії Патріарх Філарет звернувся до співвітчизників зі зверненням, в якому закликав усіх, зваживши приклад Чорнобиля і Фукусіми, замислитися над наслідками.

Chornobul_dzvin.gifНа території меморіального комплексу на честь жертв Чорнобильської трагедії (вул. Нагорна) у храмі Св. Миколая  з нагоди 25-річчя катастрофи Патріарх Філарет та духовенство УПЦ КП  о 10 годині відслужать Літургію. З нагоди річниці Чорнобильської трагедії Патріарх Філарет звернувся до співвітчизників зі зверненням, в якому закликав усіх, зваживши приклад Чорнобиля і Фукусіми, замислитися над наслідками.

«Чорнобильська катастрофа – не тільки трагедія, але й важливий урок. Тому згадуючи минуле, кожен має зробити висновки для сьогодення. Адже якщо людство не відвернеться від бездумного споживацтва й гонитви за задоволенням своїх зростаючих потреб, не поставить на чолі свого буття замість матеріальних цінностей духовні – у майбутньому нас чекатимуть все нові й нові випробування», – йдеться у звернені.

Патріарх Філарет закликав помолитися за тих, хто ціною свого здоров’я, а багато хто навіть і життя, зробили все для того, щоби зменшити наслідки катастрофи, не допустити найгіршого. Також Предстоятель УПЦ КП згадав тих, хто був вимушений полишити свої оселі – переселенців, яким довелося в одну мить полишити все і заново розпочинати життя.

Патріарх Філарет закликав молитися за тих, хто зараз працює у Чорнобильській зоні, а також за всіх, хто стоїть на сторожі нашої безпеки – за пожежників, рятувальників, інших працівників Міністерства надзвичайних ситуацій, які готові щомиті стати на захист нашого народу від наслідків природних і техногенних катастроф, за всіх, хто сьогодні страждає від наслідків ядерного лиха.

«І аварія у Чорнобилі, і нинішня катастрофа у Японії переконливо свідчать, що людство, його розум, знання і мудрість – не всесильні. Часто ми залишаємося безсилими перед ударами природної стихії, а віднедавна страждаємо також і від наслідків техногенних катастроф та екологічної кризи. Господь попускає ці випробування за нашу гріховність. За те, що ми ставимося до природи, лише як до джерела ресурсів, покликаних задовольняти все зростаючі потреби людства, і тим самим руйнуємо її. За те, що в центрі власного буття багато людей ставлять не Бога, а самих себе», – наголошує Предстоятель УПЦ КП у зверненні з нагоди 25-річниці Чорнобильської трагедії.