• Головна
  • Новини
  • В УПЦ КП піддали різкій критиці відклик підписів єпископів УПЦ (МП) під Рівненським Меморандумом єдності...

В УПЦ КП піддали різкій критиці відклик підписів єпископів УПЦ (МП) під Рівненським Меморандумом єдності

20.11.2014, 11:20
В УПЦ КП піддали різкій критиці відклик підписів єпископів УПЦ (МП) під Рівненським Меморандумом єдності - фото 1
Як наголошують в УПЦ КП, «архиєреям УПЦ (МП) не вистачило духу засудити військову агресію Росії проти України,тому вони відкликали свої підписи під «Рівненським меморандумом».

Прес-служба Київської Патріархії 19 листопада оприлюднила офіційну позицію щодо заяв митрополита Рівненського і Острозького Варфоломія УПЦ (МП) та митрополита Сарненського та Поліського Анатолія УПЦ (МП)  про відкликання власних підписів під «Меморандумом про єдину Україну та єдину Українську Помісну Православну Церкву».

Меморандум_1.jpg

Як наголошують в УПЦ КП, «архиєреям УПЦ (МП) не вистачило духу засудити військову агресію Росії проти України,тому вони відкликали свої підписи під  «Рівненським меморандумом».

В УПЦ КП стверджують, що з достовірних джерел їм відомо, що відкликати підписи єпископів УПЦ (МП)  заставив Предстоятель УПЦ (МП) Митрополит Онуфрій, «оскільки вони не погодили цей документ з керівництвом у Москві».

«Митрополит Рівненський Варфоломій виконав наказ митрополита Онуфрія та знайшов надумані підстави, щоби відкликати свій підпис. Він звинуватив віруючих Української Православної Церкви Київського Патріархату у порушенні Меморандуму. Категорично відкидаємо твердження митрополита Варфоломія, як брехливі, бо віряни Української Православної Церкви Київського Патріархату не йдуть на порушення закону та не займаються захопленням храмів. Дотеперішні переходи громад МП в Київський Патріархат відбувалися в рамках законодавства, через волевиявлення відповідних громад, як це і передбачено п. 5 Меморандуму», – йдеться у заяві УПЦ КП.

У прес-центрі Київської Патріархії стверджують, що мають достовірну інформацію, що «всіх архиєреїв УПЦ(МП) з так званого «проукраїнського крила» викликають на 28 листопада 2014 року до Москви, де нібито Патріарх Кирил ініціює церковний суд над рівненськими архиєреями за самоуправство».

Далі у заяві УПЦ КП сказано наступне: «Частина єпископату та духовенства УПЦ (МП) не задоволені діями митрополита Онуфрія, адже до нього вже неодноразово зверталися з проханням засудити військову агресію Російської Федерації проти України, чого митрополит Онуфрій не робить через непохитну вірність Москві. Такі події вкотре свідчать, що УПЦ (МП) насправді не є самоврядною Церквою з правами широкої автономії, а є повністю керованою з Москви, не маючи власної, незалежної від Росії, думки. На превеликий жаль, богоугодна справа примирення та єднання, що постала з благословення Божого та завдяки ініціативі вірян Рівненщини і була висловлена у «Рівненському меморандумі», фактично зірвана архиєреями УПЦ (МП) за вказівкою з Москви».

В УПЦ КП висловили впевненість, що серед єпископів і духовенства з УПЦ (Московського Патріархату) «є багато тих, хто не хоче лукавити на догоду брехні Москви, а бажає бути чесними із собою та вірянами, яких вони ведуть до спасіння…, що… відбудеться припинення ворожнечі серед православних українців, будуть досягнуті мир і єдність нашого народу і у держави, а також будуть здійснені реальні щирі кроки з утворення в Україні єдиної Української Помісної Православної Церкви».

УПЦ КП закликає вірян і духовенство УПЦ (МП)  «відкинути виконання ворожої для України волі Москви, зупинити розпалення ворожнечі у суспільстві та єднатися у любові та мирі навколо справи утворення єдиної Помісної Православної Церкви».

Меморандум_2.jpg

Як РІСУ повідомляла, «Рівненський меморандум» від 13 листопада засуджує агресію Російської Федерації проти України, розпалення міжрелігійної ворожнечі та висловлюється намір усіх Церков-підписантів молитися за цілісність та єдність України та створення єдиної Української Помісної Православної Церкви. Цей документ підписали голова Рівненської ОДА Сергій Рибачок, заступник голови Рівненської ОДА Олександр Савчук, керуючий Рівненською єпархією УПЦ Київського Патріархату архиєпископ Рівненський та Острозький Іларіон, керуючий Рівненською єпархією УПЦ Московського Патріархату митрополит Рівненський та Острозький Варфоломій, керуючий Рівненсько-Волинською та Таврійською єпархіями УАПЦ митрополит Львівський Макарій, керуючий Сарненською єпархією УПЦ (Московського Патріархату) митрополит Сарненський та Поліський Анатолій, представник УГКЦ, якого делегував правлячий єпископ Луцького екзархату УГКЦ Йосафат.