• Головна
  • Новини
  • В УПЦ КП відповіли тим, хто ставить під сумнів апостольське преємство хіротоній у Київському Патріархаті...

В УПЦ КП відповіли тим, хто ставить під сумнів апостольське преємство хіротоній у Київському Патріархаті

08.12.2009, 15:18
В УПЦ КП відповіли тим, хто ставить під сумнів апостольське преємство хіротоній у Київському Патріархаті - фото 1
«Той, хто заперечує дійсність таїнств хіротонії за участі Патріарха Філарета, тим ставить під сумнів дійсність архиєрейського висвячення й нинішнього керівництва РПЦ та УПЦ (МП)», — йдеться в офіційній заяві Київської Патріархії.

хirotonija1.jpgКИЇВ — «Той, хто заперечує дійсність таїнств хіротонії за участі Патріарха Філарета, тим ставить під сумнів дійсність архиєрейського висвячення й нинішнього керівництва РПЦ та УПЦ (МП)», — йдеться в офіційній заяві Київської Патріархії. У тексті заяви подано кількість єпископських хіротоній, здійснених Предстоятелем УПЦ КП за весь час його служіння, тобто від сану єпископа, архиєпископа і митрополита в РПЦ до патріаршого служіння як Предстоятеля УПЦ КП. Серед рукоположених нинішнім Патріархом УПЦ КП — нинішній Предстоятель РПЦ Московський Патріарх Кирил та Предстоятель УПЦ (МП) Митрополит Володимир. Загалом, як інформує прес-служба УПЦ КП, Патріарх Філарет очолив 85 єпископських хіротоній та ще 23 звершив у співслужінні з іншими єрархами.

«Всі ці 108 єпископських хіротоній, які очолював, або в яких брав участь нинішній Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, є дійсними, бо вони звершувались у Церкві Христовій, в якій є вся її повнота... Господь Ісус Христос є Главою нашої Церкви і Дух Святий не перестає діяти в ній. Тому ми віримо і визнаємо, що всі ці 108 єпископських хіротоній є благодатними, канонічними і дійсними. І ні у кого не повинно виникати щодо до цього жодного сумніву. Ні у Патріарха Московського Кирила, ні у митрополита Санкт-Петербурзького і Ладозького Володимира, ні у митрополита Мінського і Слуцького Філарета, ні у митрополита Крутицького і Коломенського Ювеналія, ні у митрополита Київського і всієї України Володимира, ні у митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела, ні у митрополита Сімферопольського і Кримського Лазаря, ні у багатьох інших ієрархів Російської Православної Церкви і УПЦ Московського Патріархату», — йдеться у заяві УПЦ КП.

Виходячи зі сказано, далі у заяві наголошується, що той, хто заперечує дійсність таїнств хіротонії за участі Патріарха Філарета, тим ставить під сумнів дійсність архиєрейського висвячення й нинішнього керівництва РПЦ та УПЦ (МП). А на часто вживаний для заперечення цієї тези аргумент, що Предстоятель УПЦ КП позбавлений сану, у Київській Патріархії стверджують: «скільки в історії Церкви — і Вселенської, і Російської — коли собори архиєреїв позбавляли сану невинних і навіть святих єрархів? Святитель Афанасій Великий, святитель Іоанн Золотоустий, митрополит Московський Филип, митрополит Ростовський Арсеній (Мацієвич) – це лише кілька імен з низки невинно засуджених, а згодом — прославлених».

Також у заяві наводиться аргумент з історії визнання Болгарської Церкви. «... на всіх єрархів Болгарської Церкви, які оголосили про її автокефалію, були накладені персональні соборні анафеми – і де ж вони поділися у 1945 р., коли, віддавши їх забуттю, Константинопольський Патріархат увійшов у спілкування з Болгарською Церквою без всяких «пересвячень» і «доповнень хіротонії»? Увійшов у спілкування з тими архиєреями і священиками, яких поставили “анафематствовані”», — читаємо у заяві, в якій, окрім цього, наводяться також приклади з історії РПЦ щодо скасування анафеми на старообрядців чи щодо об’єднання з РПЦЗ, на єрархів якої свого часу Московська Патріархія наклала заборону в священнослужінні.

У зв’язку з тим, у Київській Патріархії наголосили, що тим, хто ставить під сумнів апостольське преємство хіротоній у Київському Патріархаті, слід спершу краще вивчити церковну історію і догматику.

«І нехай замисляться над тим що, рано чи пізно, хіротонії, звершені у Київському Патріархаті, треба буде визнавати. І якщо цього не зроблять деякі з тих, хто сам отримав хіротонію з рук владики Філарета, то це зроблять їхні наступники», — підсумовують автори заяви.