В  УПЦ МП готові залучити своїх представників з "ЛДНР" до переговорів

Предстоятель УПЦ МП Митрополит Онуфрій виступив 1 серпня із заявою, в якій підтримав підписання угоди про "режим повного та всеосяжного припинення вогню" на Донбасі та готовність представників УПЦ МП, які проживають на непідконтрольних Україні територіях, посприяти переговорному процесу.

Про це повідомляє "Релігія в Україні".

В  УПЦ МП готові залучити своїх представників з 'ЛДНР' до переговорів - фото 56504

 

"Незважаючи на спроби деяких сил внести в церковне життя політичну риторику, нав’язати Церкві ту чи іншу політичну позицію, Українська Православна Церква не втручається в політичні процеси", - говориться у заяві.

"З перших днів збройного конфлікту і до сьогодні духовенство та миряни УПЦ надають допомогу всім постраждалим унаслідок бойових дій, військовослужбовцям та мирному населенню, підтримують членів родин загиблих, вирішують потреби вимушених переселенців, які залишили свої оселі та виїхали з зони збройного протистояння. Сприяннями УПЦ були визволені полонені українські військовослужбовці та волонтери з непідконтрольних територій України", - зазначає Митрополит Онуфрій.

"Паства нашої Церкви знаходиться як на підконтрольних, так і на непідконтрольних територіях України. Духовенство, чернецтво та миряни, які проживають на непідконтрольних територіях Донбасу, також готові посприяти переговорному процесу і допомогти відновити бажаний та довгоочікуваний мир, територіальну цілісність і суверенітет України у міжнародно визнаних кордонах", - запевняє він.

Нагадаємо, що режим повного та всеосяжного припинення вогню на Донбасі було порушено бойовиками "ЛДНР" у перший же день угоди.