В УПЦ МП інструктують, що робити, якщо випадково зайшов помолитися у "розкольницький" храм

В УПЦ МП інструктують, що робити, якщо випадково зайшов помолитися у "розкольницький" храм - фото 1
Викладач Київської духовної академії Андрій Музольф пояснив мирянам Моспатріархату, як їм себе поводидити, коли вони випадково зайшли у "розколницький" храм.

Про це повідомляє Православная жизнь.

"У Церкві немає вказівки: де можна молитися, а де – не можна. Але при цьому в Церкві є інша вказівка: є вказівка на те, з ким можна молитися, а з ким молитися не можна", - наставляє Музольф.

За його словами молитися можна будь-де.

"Якщо ми увійдемо в розкольницький храм – наприклад, в Володимирський собор – і просто помолимося Богу або ж вклонимося перед мощами святої великомучениці Варвари – гріха в цьому не буде", - зазначив він.

"Але якщо ми в тому ж храмі будемо усвідомлено (важливо підкреслити це слово!) брати участь в громадському богослужінні разом з розкольниками – наприклад, молитися за їх «літургією» і «причащатися» у них – в такому випадку ми, звичайно ж, порушимо правила Церкви. І участь у такій «літургії» виявиться для нас «до суду і засудження». Адже, згідно з правилами Церкви, той, хто молиться з розкольниками і сам стає розкольником", - підсумував викладач духовної академії УПЦ МП.

Нагадаємо, Моспатріархат "розкольницькою" вважає ПЦУ, яку станом на сьогодні визнав Вселенський Патріархат, Александійська, Елладська та Кіпрські Церкви.