Created with Sketch.

В УПЦ (МП) не проти трансплантації органів, однак це не повинно стати кримінальним бізнесом

26.11.2012, 11:36

Питання пересадки органів – це не суто медичне чи юридичне питання, це питання – біоетичне. Тому Церква говорить, що під час його вирішення обов’язково потрібно враховувати етичний момент.

«Питання пересадки органів – це не суто медичне чи юридичне питання, це питання – біоетичне. Тому Церква говорить, що під час його вирішення  обов’язково потрібно враховувати етичний момент», - зазначив прес-секретар Предстоятеля УПЦ протоєрей Георгій Коваленко, коментуючи ситуацію щодо Закону «Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів».

Зокрема, як наголосив протоієрей Георгій, Церква не забороняє трансплантацію органів як таку. Більше того, з житія святих мучеників безсрібників Косьми і Даміана нам відомі приклади трансплантації. Зберігся навіть образ, на якому зображено, як ці святі зробили пересадку ноги мавра європейцю. Таким чином, нібито показуючи нам, що це – не забороняється Церквою.

«Якщо ми беремо приклад мучеників Косьми і Даміана за взірець, то маємо розуміти, що вони – святі, – додав прес-секретар. – Тобто, якщо ми говоримо про пересадку органів, то наша мета має бути святою – допомога людям. Крім того, ці святі були безсрібниками, тобто, вони не брали за свою діяльність гроші. А тому процес трансплантації на законодавчому рівні має бути влаштований так, щоб не було можливості перетворити трансплантологію на «тіньовий» чи кримінальний бізнес.

Через те мені, все ж таки, здається, що віддавати свої органи чи ні – це має бути свідомий вибір кожної людини, і цей вибір потрібно робити не апріорі, а, повторюсь, свідомо. Тому«презумпція згоди», коли всі люди стають донорами навіть без їхньої згоди, має певні перестороги, продиктовані загрозою використання трансплантації незаконно».

Щодо питання, чи дозволяється християнину заповідати свої органи науці, священик відповів ствердно, тому що віддавати кров чи якийсь орган – це певне жертовне служіння, прояв любові до ближнього, який хворіє чи потребує допомоги. «Ніякої проблеми щодо воскресіння тіла з богословської точки зору в цьому немає», - підкреслив він.

Що стосується того, чи приймати християнину донорські органи, то це також – питання етичне.

«Християнин – це не та людина, яка у будь-що намагається врятувати власне життя. Християнин – це людина, яка має вчитися, у тому числі, помирати, - сказав протоієрей Георгій Коваленко. – Тому що для нас, православних, немає смерті, для нас є життя вічне. Тобто, християни – це люди, які не прагнуть жити на землі за будь-що, а намагаються своє земне життя прожити так, щоб наслідувати Царство Небесне. І на питання пересадки органів ми маємо дивитися саме під таким кутом зору.

Себто, немає релігійної заборони на те, щоб людина віддавала чи приймала донорський орган. Але все одно трансплантація – це етичне питання. Тому вирішуючи його, треба брати до уваги кожен конкретний випадок – радитися зі своїм духівником, зі своєю совістю, своїми близькими». Про це інформує «Православіє в Україні».

Читайте також
Україна і світ Відомий сунітський учений записав звернення до мусульман України
Вчора, 18:03
Світові На благодійний аукціон виставили дві пляшки рідкісного бурбона з підписом Папи Франциска
Вчора, 17:16
Суспільство «Я мрію про повернення в Донецьк», - єпископ УГКЦ
Вчора, 16:46
Культура До музею у Рівному повернулися шість унікальних ікон
Вчора, 16:08