В УПЦ МП поширюють побрехеньки про чорні хрести на лаврі

14 березня, 13:24
Міжконфесійне
В УПЦ МП поширюють побрехеньки про чорні хрести на лаврі - фото 1
Митрополит Вишгородський і Чорнобильський УПЦ МП Павло (Лебідь) заявив, що на Трапезному храмі почорніли хрести.

За його словами, це дивне явище сталося акурат тоді, коли комісія заповідника приступила до роботи з перевірки монастиря.

На потемніння хрестів, вважає єрарх УПЦ МП, також виплинуло й Богослужіння в Успенському храму, яке провела ПЦУ.

"Сьогодні навіть на Трапезному храмі потемніли хрести після богослужінь таких "великих українців", - сказав він.

"Сенсаційну" новину підхопили медіа, пов'язані з УПЦ МП. Проте офіційні медіа-ресурси не стали її тиражувати.

Потемніння хрестів помітив також і митрополит Сумський і Охтирський УПЦ МП Євлогій (Гутченко).
"Зараз я перебуваю в Лаврі. Так, хрести над Трапезним храмом справді почорніли", - написав він у себе на Фейсбуці та виклав фото церкви.

У коментарях віряни, щоправда, звернули увагу митрополиту з Сум, що хрести й раніше не виблискували золотом, показували фото. Хтось пожартував, що вони почорніли від пісні архимандрита Захарії про Звон, який пливе по Росії. Митрополит Євлогій у дискусію не захотів вступати.

Не пройшли непоміченими заяви про "знаки" у ПЦУ. Митрополит Білоцерківський ПЦУ Євстратій (Зоря), наприклад, гіпотези Павла (Лебідя) назвав "шаманством" і навів докази, що хрести на храмах були темними ще тоді, коли там хазяйнувала УПЦ МП.

"Брехливе шаманство замість православ’я. Це - вірування Павла Лебідя з прісними", - написав у себе на Фейсбуці митрополит ПЦУ.

"З його подачі сьогодні тисячами розтиражували на своїх сторінках прихильники МП в Україні «новину» про «знамення», що нібито саме 12 березня на Трапезному храмі лаври потемніли хрести. І пов’язує Павло це з богослужінням ПЦУ та діями держави.

Тільки от факти свідчать протилежне", - зазначив єрарх ПЦУ.

Митрополит Євстратій виклав фотографії Трапезного храму, зроблені задовго до того часу, коли Богослужіння там проводили представники ПЦУ.

"На фото, зроблених 7 січня, видно, що хрести на трапезному храмі мали той самий вигляд, що і в березні, - написав він. - Якщо пошукати в мережі, то можна побачити таких фото багато - якраз з тих часів, коли в Трапезному хазяйнував Павло та МП. Тобто вони полишили храм вже з потемнілими хрестами.
Отже, якщо і трактувати це як знак, то швидше як знак щодо служіння в лаврі Павла і його однодумців.

Яке сповнене брехнею і шаманізмом замість правди й православ’я.
https://www.pomisna.info/wp.../uploads/2023/01/dsc_6942.jpg

P.S. Фото з Вікіпедії за 2015 р. (дивіться вкладку деталей файлу) : https://uk.wikipedia.org/.../%D0%A2%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0...

P.P.S. Ще одне фото (третє) - липень 2022 р.".

В УПЦ МП поширюють побрехеньки про чорні хрести на лаврі - фото 110379