Created with Sketch.

В УПЦ МП стверджують, що їх керівний центр у Києві, а не в Москві

21.12.2018, 08:31

В УПЦ Московського Патріархату вважають, що перейменування Церкви може спровокувати агресію проти неї і порушити низку конституційних прав. Про це йдеться в повідомленні інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП.

Українська Православна Церква Московського Патріархату не бачить підстави змінювати назву відповідно до закону № 5309 щодо назви релігійних організацій, який Верховна Рада прийняла 20 грудня. Про це заявив речник УПЦ МП архиєпископ Климент в ефірі Громадського.

В УПЦ МП пояснили це тим, що їхній керівний центр знаходиться у Києві.

«Мені здається, цей закон до нашої Церкви ніякого стосунку не має, тому що жодним чином ніде не прописано, що ми маємо стосунок, субординацію, керування з якимось закордонним центром, де є держава-агресор. В нашої Церкви немає жодних підстав змінювати назву відповідно до цього закону, тому що наш керівний центр не знаходиться в державі агресора. Це, напевно, про когось іншого», — підкреслив Климент.

В УПЦ Московського Патріархату вважають, що перейменування Церкви може спровокувати агресію проти неї і порушити низку конституційних прав. Про це йдеться в повідомленні інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП.

Про яку саме агресію йдеться, у Московському Патріархаті не уточнюють. Представники МП також вказують, що закон може порушувати конституційне право на свободу совісті і релігійних переконань.

Нагадаємо, 20 грудня депутати Верховної Ради ухвалили законопроект №5309. Документ пропонує зобов'язати релігійні організації вказувати у своїй повній назві приналежність релігійної організації до керівного центру, якщо він перебуває за межами України — на території держави, яка здійснила військову агресію проти України або окупувала частину території. Таким чином, УПЦ МП буде зобов'язана вказати в її назві приналежність до Російської Православної Церкви (РПЦ).

Згідно з цим законом, священики УПЦ МП не будуть служити капеланами в українському війську та УПЦ МП має протягом чотирьох місяців перереєструватися і змінити назву.

Читайте також
Світові "Духовник Путіна" успішно захистив дисертацію про розвал Росії
Сьогодні, 13:04
Міжконфесійне УГКЦ закликає до офіційного діалогу з ПЦУ, – Блаженніший Святослав
Сьогодні, 12:23
Суспільство 2025 рік на Прикарпатті стане роком Патріарха Володимира Романюка та митрополита Андрея Шептицького
Сьогодні, 12:02
Суспільство В Ірпені вулицю Ветеранів Афганістану перейменували на Любомира Гузара
Сьогодні, 11:45