Created with Sketch.

В УПЦ (МП) тепер готові будувати чесні і відкриті стосунки з УГКЦ

04.03.2016, 11:34

Керуючий справами УПЦ (МП) митрополит Антоній (Паканич), який брав участь у нещодавній зустрічі з Папою Римським, в інтерв'ю тижневику "Аргументи і Факти Україна" розповів, як далі УПЦ (МП) буде будувати відносини з греко-католиками України в контексті прийнятої в Гавані декларації.

Керуючий справами УПЦ (МП) митрополит Антоній (Паканич), який брав участь у нещодавній зустрічі з Папою Римським, в інтерв'ю тижневику "Аргументи і Факти Україна" розповів, як далі УПЦ (МП) буде будувати відносини з греко-католиками України в контексті прийнятої в Гавані декларації, повідомляє "Релігія в Україні".

"Наші взаємини з греко-католиками в різні періоди то поліпшувалися, то погіршувалися, - сказав владики Антоній. - Були в цій історії і особливо важкі сторінки. Зокрема, в ХХ столітті, коли всі ми опинилися під владою атеїстичного режиму, держава фактично оголосило війну всім конфесіям. Православна церква на території України в 1920-30-і роки виявилася на межі виживання, а після Другої світової жорстоким гонінням піддалися і греко-католики. Але ми, знаючи цю важку історію, повинні все ж думати про майбутнє ".

За словами архиєрея, "ми живемо в одній нашій рідній Україні, законодавство України забезпечує кожному громадянинові право вірити, як він хоче, і належати до тієї релігійної громади, яку він сам вибирає. І тому нам треба думати про те, як знайти спосіб подолання конфліктів , як уникнути протистояння на релігійному ґрунті ".

Він вважає, що в декларації закладена можливість такого співробітництва в цілому. "І я думаю, що наступним кроком має стати початок діалогу між православними і греко-католиками в Україні. На мою думку, такий діалог повинен носити постійний характер".

Митрополит Антоній також нагадав, що на початку 1990-х років була створена чотиристороння комісія, яка повинна була шукати шляхи вирішення конфліктних питань, складних питань щодо церковного майна, але відбулося всього кілька засідань цієї комісії. Досягти помітного успіху тоді не вдалося.

"Можливо, Гаванська декларація стане тим базисом, на якому можна було б побудувати чесний і відкритий діалог між православними і греко-католиками. Ми, як громадяни і патріоти України, не повинні вороже дивитися один на одного і не повинні створювати один одному проблеми. Якщо і з'являються якісь проблемні питання в міжконфесійних відносинах, то їх потрібно вирішувати в братському дусі", - заявив керуючий справами УПЦ.
 
Фото church.ua

Читайте також
Україна і світ Відомий сунітський учений записав звернення до мусульман України
Сьогодні, 18:03
Світові На благодійний аукціон виставили дві пляшки рідкісного бурбона з підписом Папи Франциска
Сьогодні, 17:16
Суспільство «Я мрію про повернення в Донецьк», - єпископ УГКЦ
Сьогодні, 16:46
Культура До музею у Рівному повернулися шість унікальних ікон
Сьогодні, 16:08