Через понад рік часу УПЦ МП відреагувала на вирок священику цієї Церкви Костянтину Максимову, якого Росія звинувачує у «шпигунстві». Ігуменя Свято-Архангело-Михайлівського монастиря в Одесі Серафима Шевчик визнала, що росіяни катують його.
Про це повідомляє «Главком».
«Окупанти засудили на 14 років священика УПЦ отця Костянтина Максимова: «за шпигунство проти Росії». Його в неволі катують на смерть. Помолімося за мученика Христова!» – написала вона.
Під своїм дописом Шевчик повідомила, що триває робота, аби обміняти його на російських полонених. «Ми не лише молимося за вʼязня совісті отця Костянтина. Йде робота по влаштування його обміну на російських полонених і повернення його через цей механізм до України», – додала вона.
Синод УПЦ МП та пресслужба ніяк не реагували на вирок Максимову.
Костянтин Максимов – священик з Токмака Запорізької області. Служив у місцевому храмі Успіння Пресвятої Богородиці (входить до Бердянської єпархії УПЦ МП). Коли почалась повномасштабна війна – чоловік опинився в російській окупації.
Окупанти визнали священнослужителя винним у «шпигунстві» та засудили до 14 років колонії суворого режиму. Він зник у травні 2023 року, коли намагався виїхати через Крим. Вважалося, що священник потрапив у фільтраційний табір.
Як стверджують росіяни, з квітня 2022 до лютого 2023 року Максимов, який проживав у тимчасово окупованому Токмаку, збирав інформацію про розташування російської протиповітряної оборони. Далі ці дані священнослужитель нібито передавав через месенджер співробітникові Служби безпеки України.
Окупаційний «Запорізький обласний суд» погодився з позицією «прокурора» з окупованого Криму та засудив Максимова до 14 років позбавлення волі у виправній колонії суворого режиму.