Created with Sketch.

В УПЦ МП відреагували на анексію Бердянської єпархії

17.05.2023, 14:52

В УПЦ МП відреагували на анексію Кирилом Бердянської єпархії та заяви священнослужителів, які вони озвучили в Москві на телеканалі Спас.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

За словами представників УПЦ МП, Митрополит Бердянський і Приморський Єфрем, відсутність якого послужила приводом для анексії єпархії, покинув межі єпархії не самовільно, а з благословення Предстоятеля УПЦ МП Онуфрія.

"Зараз він перебуває на лікування закордоном у зв’язку зі станом здоров’я. Він повідомив, що на час лікування керування очолюваною ним єпархією здійснюватиметься у телефонному режимі. Повна оцінка ситуації, яка склалася, можлива після того, як митрополит Єфрем надасть свої детальні роз’яснення після одужання", - йдеться у повідомленні.

Представники УПЦ МП також запевняють, духовенство Бердянської єпархії любить свого єпарха та підтримує його.

"Священики Бердянської єпархії, які у ЗМІ самочинно озвучили заяви провокаційного характеру, котрі не відповідають офіційній позиції Української Православної Церкви, та сіють смуту і соблазн в серцях пастви, відповідно до канонів Православної Церкви будуть заборонені у священнослужінні їх правлячим архієреєм митрополитом Бердянським і Приморським Єфремом.

В УПЦ МП також вважають, що ситуація навколо Бердянської єпархії має "відбуватися виключно в площині канонічного права Православної Церкви".

Нагадаємо, Глава РПЦ провів засідання Синоду Московського Патріархату, на якому перевів у своє пряме підпорядкування Бердянську єпархію УПЦ МП на окупованій території. "Смотрящий" прибуде з Сибіру.

Як йдеться в журналі №30, «у зв'язку із фактичним залишенням Преосвященним митрополитом Бердянським і Приморським Єфремом своєї кафедри та відсутністю можливості для безперешкодного врегулювання положення Бердянської єпархії Синодом Української Православної Церкви у відповідь на звернення духовенства Бердянської єпархії:

1. Прийняти Бердянську єпархію у безпосереднє канонічне та адміністративне підпорядкування Патріарху Московському та всієї Русі та Священному Синоду Руської Православної Церкви з подальшим винесенням цього рішення на розгляд Архієрейського Собору.

2. Констатувати, що Бердянська єпархія внаслідок викладених вище обставин виявилася позбавленою єпархіального архієрея.

3. Преосвященним Бронницьким, вікарієм Святішого Патріарха Московського і всієї Русі, бути єпископу Іскітимському та Черепанівському Луці зі звільненням його від управління Іскітимською єпархією, висловленням подяки за понесені труди та дорученням йому управління Бердянською єпархією.

4. Возносити у Бердянській єпархії за богослужіннями імена Святішого Патріарха Московського і всієї Русі та Преосвященного Бронницького.

5. Преосвященним Іскітимським і Черепанівським бути єпископу Тарусському Леоніду, вікарію Калузької єпархії».

Читайте також
Міжконфесійне Шість років тому Патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію ПЦУ
Сьогодні, 13:39
Міжконфесійне На Полтавщині громада УПЦ МП разом з настоятелем перейшли до ПЦУ
Сьогодні, 12:40
Міжконфесійне У Чернівцях перша громада перейшла від УПЦ МП до ПЦУ
Вчора, 20:05
Міжконфесійне На Хмельниччині ще одна громада перейшла з УПЦ МП до ПЦУ
Вчора, 09:20