Created with Sketch.

В урочищі Джублик закровотичив хрест

26.06.2012, 14:00

У відомому паломницькому місці Джублик, що у Іршавському районі на Закарпатті, сталося ще одне диво – на одному із розп’ятть Хресної дороги виступила кров.

У відомому паломницькому місці Джублик, що у Іршавському районі на Закарпатті, сталося ще одне диво – на одному із розп’ятть Хресної дороги виступила кров. Про це повідомляє ТРК «Мукачево».

Першими диво помітили паломниці із Львівщини. Сталося це 27 травня. Про побачене жінки розповіли священику о. Атанасію Чийпишу.

«До мене підійшли жінки і сказали, що з хреста на одинадцятій стації тече речовина, схожа на кров. Я спершу скептично сприйняв цю звісту. Потім попросив монаха, аби він туди сходив, сфотографував та взяв зразки крові», - розповідає священик.

Згодом священнослужителі віддали кров на дослідження, а хрест обгородили. Щотижня тут проводяться Хресні дороги, з’їжджаються групи паломників.

Це вже не перший випадок, коли в урочищі Джублик кровоточить хрест. О. Атанасій каже, що схожий випадок трапився дев’ять років тому.

«Тоді у центрі Джублика теж закровоточив хрест. Потім ми там побудували купіль. Цю кров, яка стікала з бетонного розп’яття, ми здали на експертизу. Фахівці її дослідили і сказали, що рідина містить кров рідкісної четвертої групи. Ця рідина з’являлася впродовж трьох років з 2003 по 2005 роки».

Довідка: Джублик — урочище біля села Нижнє Болотне в Іршавському районі Закарпатської області, греко-католицьке місце прощі, де 27 серпня 2002 відбулося об'явлення Матері Божої маленьким дівчаткам Оленці та Мар'янці.

Пресвята Діва просить на місці Її з'яви молитися Вервицю і часто приступати до сповіді і Євхаристії.

На сьогодні в урочищі Джублик засновано греко-католицький монастир Собору Пресвятої Богородиці, архимандритом якого є правлячий єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії. На цьомі місці побудовано літню відпустову церкву Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії, два монастирі (чоловічий монастир з каплицею Серця Христового, а також жіночий з каплицею Пресвятої Родини). Також збудовано будинок для паломників, в якому знаходиться каплиця Івана Христителя. Над джерелом, де з’явилася Богородиця, стоїть дерев’яна каплиця Матері Божої, а довкола цілої святині встановлено Хресну Дорогу. Кожного місяця 26-27 числа в Джублику відпустові дні, є проща, а в серпні, в річницю об’явлення, до Джублика з’їжджаються тисячі паломників з України і світу, перед річницею Появи, в урочищі Джублик проводиться з'їзд християнської молоді, який триває з 24 по 27 серпня. В чоловічому монастирі зберігається копія чудотворної ікони Матері Божої Єрусалимської. Зі Львова до Джублика встановлено найбільшу у світі Хресну Дорогу.

Теги: #Джублик
Читайте також
Культура Сьогодні Велика п’ятниця – найскорботніший день для християн
Сьогодні, 08:50
Суспільство У Рівному правоохоронці затримали чоловіка, який погрожував револьвером священику і парафіянам
Вчора, 17:44
Суспільство Вихований у московських традиціях, - релігієзнавиця Филипович про митрополита Запорізького УПЦ МП Луку
Вчора, 17:00
Держава Америка тут ні до чого. Княжицький сказав, хто гальмує прийняття закону про "заборону" УПЦ МП
Вчора, 16:37