В Ужгороді руйнується готичний храм, що має історичну цінність

10.06.2021, 12:11
Культура
В Ужгороді руйнується готичний храм, що має історичну цінність - фото 1
Церкву святої Трійці 17 століття в одному з мікрорайонів Ужгорода Радванці – і не впізнати. Напівзруйнований і аварійний готичний храм, що має історичну цінність, міг би бути об’єктом туристичного маршруту. Натомість, із кожним роком руйнується все більше.

Місцеві жителі неодноразово піднімали питання збереження каплиці святого Яна Непомуцького – так у народі її називають, проте поки безрезультатно, інформує Закарпаття онлайн.

Мова про залишену поза увагою римо-католицьку церкву святої Трійці на вулиці Стефаника у мікрорайоні Радванка в Ужгороді. Об’єкт має історичну цінність, міг би мати й туристичну, але не в такому стані. Каплиця святого Яна Непомуцького – така неофіційна назва храму. Адже тут при південній стінці стояла його скульптура.

Фактично це вже руїни, але ще з десяток років тому якби церкву накрили дахом – для реставрації менше коштів би знадобилося. Тутешні жителі б’ють на сполох – церква не тільки потребує збереження як історична пам’ятка, а й небезпечна для відвідувачів.

Головний архітектор Ужгорода підтвердив: готичний храм, справді, не перебуває на балансі міської ради. Виходить, об’єкт нічийний і ніхто за нього не відповідає. Починаючи з 1950 років тут не велися богослужіння у зв’язку з визнанням будівлі аварійною.

Олег Боршовський каже, є таке бачення міської влади – по всіх каплицях міста. Мова не тільки про Радванську церкву, а й каплиці Кальварії та інші об’єкти, які після впорядкування документації включать до Програми збереження пам’яток міста, аби мати підставу виділити при наявності у бюджеті кошти на їх збереження і реставрацію.