В Євросоюзі гостро відреагували на заяви та погрози Ердогана

26.10.2020, 12:22
Світові
В Євросоюзі гостро відреагували на заяви та погрози Ердогана - фото 1
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган вважає, що його французький колега Еммануель Макрон потребує "психічного лікування". Все нібито через "ворожість до ісламу" президента Франції.

У Євросоюзі гостро відреагували на подібні висловлювання Ердогана.

"Що можна сказати главі держави, який так ставиться до мільйонів мусульман? У чому проблема Макрона з ісламом? Він потребує лікування і психічної перевірки", – заявив Ердоган.

Схоже Макрон не на жарт образився через цю заяву Ердогана. В Єлисейському палаці назвали її неприйнятною та повідомили про рішення відкликати свого посла з Туреччини для консультацій.

"Слова президента Ердогана щодо президента Макрона неприпустимі. Закликаємо Туреччину зупинити цю небезпечну спіраль конфронтації", – написав високий представник ЄС Жозеп Боррель у своєму твіттері.

Він також додав, що поведінка Туреччини може призвести до ще більшої її ізоляції, якщо з турецької сторони не буде політичної волі відновити відносини з ЄС. Про це інформує 24 канал.

Додамо, у жовтні Макрон виступив з великою промовою і повідомив, що 9 грудня влада представить законопроєкт: він буде спрямований на зміцнення республіканських цінностей, а особливу увагу французька влада приділить навчанню дітей.

Макрон також заявив, що спільно з Радою мусульман Франції необхідно створити організацію, яка дозволить побудувати "освічений іслам" в країні.

За його словами, треба звільнити іслам від іноземного впливу і посилити контроль за фінансуванням мечетей.

Нагадаємо, 16 жовтня під Парижем 18-річний хлопець відрубав голову вчителю історії через те, що той показував дітям в школі карикатури на пророка Мухаммеда. Після цього у Франції виник великий скандал. Водночас деякі люди висловлювали підтримку вбивці.

Як РІСУ інформувала, Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган цими днями заявив, що Європа наближає свій кінець, «відкриваючи фронт проти мусульман». Трансляція виступу глави держави в місті Кайсері проводилася в його Twitter-акаунті.

Так президент Туреччини відреагував на операцію правоохоронних органів ФРН в мечеті Мевляна в Берліні. Ердоган зауважив, що подібні «нападки на права мусульман» вказують про перехід «європейського фашизму» на нову стадію. «Якщо вони (країни Європи) не позбудуться цього якомога швидше, то така хвороба зруйнує Європу зсередини», – заявив він.

21 жовтня співробітники правоохоронних органів Німеччини увірвалися в мечеть Мевляна в Берліні і провели там обшук в рамках розслідування шахрайства з субсидіями. У момент рейду віруючі в будівлі здійснювали ранковий намаз.

Близько 150 офіцерів в масках і черевиках пройшлися по молитовним килимкам і конфіскували сім тисяч євро, кілька електронних носіїв і комп’ютерів. Інцидент розгнівав мусульманську громаду і привернув увагу влади Туреччини. У мечеті відкинули підозри і підкреслили, що скандалу можна було уникнути, якщо б влада задали питання, які цікавлять безпосередньо.