Ватикан: Церква не може благословляти одностатеві союзи

Ватикан: Церква не може благословляти одностатеві союзи - фото 1
Конгрегація Віровчення дала негативну відповідь щодо можливості уділення благословення парам, сформованим з осіб тієї самої статі, зазначивши, що тут не йдеться про несправедливу дискримінацію

Про це повідомляє Vatican News.

Церква не має повноважень уділяти благословення союзам осіб тієї самої статі і такі сози «не можуть вважатися дозволеним», заявила Конгрегація Віровчення, відповідаючи на отримане прохання про роз’яснення сумнівів щодо цієї теми.

Таким чином, священикам забороняється благословляли гомосексуальні пари, які просять про своєрідне релігійне визнання свого союзу.

Папа був поінформований та надав свою згоду на оприлюднення відповіді та супровідної пояснюючого зауваження за підписами Префекта та Секретаря Конгрегації кардинала Луїса Ладарії та архиєпископа Джакомо Моранді.

Документ включається у рамки «щирого бажання приймати та супроводити гомосексуальних осіб, яким пропонуються шляхи зростання у вірі», відповідно до того, що визначене також і в напоумленні «Amoris laetitia», яке говорить про «необхідну допомогу», яку слід надати особам з гомосексуальною схильністю «для того, щоб зрозуміти та повністю здійснити Божу волю в своєму житті». Це вимагає також давати оцінку проектам і душпастирським пропозиціям, між якими є й ті, що стосуються благословення союзів.

У тексті заяви Конгрегації є розрізнення між особами та союзами. Негативна відповідь щодо благословення союзу не включає судження щодо окремих залучених осіб, яких слід приймати «з пошаною, співчуттям та делікатністю», уникаючи «будь-якого сліду несправедливої дискримінації», як вже стверджено в документах учительського уряду Церкви.