Ватикан передав грузинській громаді в Римі храм на 70 років

Ватикан передав грузинській громаді в Римі храм на 70 років - фото 1
Святий Престол передав грузинській громаді в Римі на довготривале тимчасове користування церкву Сан-Сальваторе-Аймонте, де протягом багатьох років церковна Служба велася грузинською мовю.

Як повідомляє адміністрація президента Грузії, це питання було вирішене в рамках візиту президента Саломе Зурабішвілі до Ватикану, передає Інтерфакс-релігія.

Повідомляється, що Зурабішвілі обговорила передачу храму з кардиналом-вікарієм Анджело де Донатісом, а після зустрічі відвідала цю церкву разом з ректором Тбіліської духовної академії і семінарії протопресвітером Георгієм Звіададзе.

У повідомленні сказано, що президентка Грузії особисто привітала настоятеля грузинської парафії Андрія Первозваного в Римі архимандрита Івана (Хелаіа) з передачею храму грузинській громаді.

"Я дуже добре розумію важливість цієї церкви, тому що я пройшла цей шлях, грузинську церкву в Парижі заснував мій батько. Хочу привітати парафіян цього храму з цією важливою подією", - сказала Зурабішвілі.

Офіційний документ про передачу церкви Сан-Сальваторе Аймонті на право тривалого тимчасового користування грузинській парафії буде підписаний найближчим часом.

У свою чергу Патріархія Грузії повідомляє, що за рішенням Святого Престолу церква Сан-Сальваторе-Аймонті в Римі передана в тимчасове користування єпархії Західної Європи Грузинської Православної Церкви терміном на 70 років.

Як повідомляє Vatican News, 18 червня Папа Франциск прийняв на аудієнції в Апостольському палаці у Ватикані Президентку Грузії Саломе Зурабішвілі, яка опісля зустрілася з архиєпископом Полем Річардом Ґаллаґером, Секретарем у справах стосунків з державами.