Ватикан посилає своїх легкоатлетів на Чемпіонат малих країн Європи

Ватикан посилає своїх легкоатлетів на Чемпіонат малих країн Європи - фото 1
Папа Франциск 29 травня зустрівся з делегацією від «Athletica Vaticana» — легкоатлетичної команди Святого Престолу, яка в суботу, 5 червня, братиме участь у Чемпіонаті малих країн Європи з легкої атлетики, що відбуватиметься у Сан-Марино.

Про це повідомляє CREDO.

Ігри малих держав організовують національні олімпійські комітети дев’яти європейських малих держав; цей спортивний захід виник 1985 року.

Спілкуючись зі «своїми» легкоатлетами в невимушеній атмосфері, Папа підкреслив важливість існування спортивної команди у Ватикані. За його словами, Церкві лежить на серці все те, що є людським і стосується людини. А спорт це один із центральних вимірів людської щоденності. Святіший Отець особливо наголосив на спортивному досвіді як на «містиці команди», заохочуючи Ватиканську легкоатлетичну збірну жити спільнотним стилем, тобто тренуючись бігаючи разом і ніколи не втрачаючи з поля зору аматорський вимір спортивної діяльності.

Наступник святого Петра подарував членам «Athletica Vaticana» книжку «Спорт згідно з Папою Франциском — Відкритий лист до олімпійця». Її видав італійський часопис «La Gazzetta dello Sport», вона буде розповсюджуватися різними мовами в олімпійському селищі в Токіо.

Папі представили білу естафетну паличку, на якій латиною написано вислів «Simul Currebant» — гасло «Athletica Vaticana». Ці слова означають «побігли разом» і покликаються на уривок із Євангелія про те, як апостоли Петро та Йоан прибігли до гробу Ісуса в день Воскресіння.

Паличку, на якій Святіший Отець поставив свій автограф, символічно, як на естафеті, вручать представникам малих країн Європи.

Ватиканська делегація до Сан-Марино нараховує 10 членів: 7 атлетів і 3 осіб супроводу.

Представники Святого Престолу братимуть участь у чотирьох змаганнях: метання спису серед жінок, забіг на 400 метрів та забіг на 3000 метрів, чоловіча естафета. Оскільки процедура афіліації Святого Престолу в Міжнародній федерації легкої атлетики ще не завершилася, представники Ватикану, якщо їм випаде зійти на подіум, поступляться місцем тому, хто фінішує після них.

Монсеньйор Мельхор Хосе Санчес де Тока-і-Аламеда, керівник Ватиканського відділу спорту в Раді культури, сказав, що спортсмени, які збираються їхати, тренувалися кілька разів на тиждень — як на трасі, так і в тренажерному залі. Ці легкоатлети не мають особливих сподівань на те, що виграють медаль, зазначив о.Мельхор: вони не збираються «дурити себе».

«Група явно аматорська, хоча деякі молоді люди мають високий потенціал», — сказав він.

Загалом до ватиканської збірної з легкої атлетики належать понад 100 чоловік. Збірна постала близько двох років тому, коли кілька співробітників та громадяни найменшої держави у світі в прямому розумінні стикалися одне з одним на березі Тибру у Римі або біля вілли Памфілі. Якщо є люди, які у Ватикані регулярно займаються цим спортом, то чому би їм не створити свою команду? Членство в ній безкоштовне, але обов’язкова умова — треба бути громадянином, працівником або дитиною працівника Ватикану.

Виняток зроблено тільки для двох мігрантів, які в’їхали в Італію через Лампедузу після втечі з Африки на гумовому човні. А ще у Ватиканську легкоатлетичну команду зарахували 12-річну дівчинку на інвалідному візку, яка, за висловом мирянина Джампаоло Маттея, «по-справжньому любить “бігати з нами”».
У команду, яка поїде на Ігри малих держав Європи, входять студенти, технік із лікарні «Bambino Gesù», ватиканські жандарми, пожежники та столяр, а також лікарка з Ватиканської аптеки і технік.