Вчені реконструювали зовнішність святого Антонія Падуанського

Вчені реконструювали зовнішність святого Антонія Падуанського - фото 1
Вченим вдалося відтворити зовнішність Антонія Падуанського – португальського священика, який жив у XIII столітті.

Як повідомляє ZN, UA з посиланням на Live Science, для цього міжнародна група дослідників використала результати комп'ютерної томографії черепа священика.

В результаті з'явилося зображення чоловіка з шапкою каштанового волосся, що рідіє. Він одягнений у коричневу мантію, як у ченців-францисканців Середньовіччя.

Але це перша реконструкція зовнішності святого. Так, 1981 року італійський скульптор Роберто Кремезіні створив з гіпсу череп Антонія. Це стало можливим завдяки ексгумації тіла святого, яка була схвалена папою Іваном Павлом ІІ.

Понад 30 років по тому, у 2014 році, дослідники з Музею антропології Університету Святого Антонія Падуанського разом з групою міжнародних судово-медичних експертів провели ще одну реконструкцію його зовнішності, використовуючи лише цифрову копію ексгумованого черепа.

«Сьогоднішня робота є оновленням техніки і демонструє чітку еволюцію обличчя 2014 року. Справжнє наближення значно покращило анатомічну узгодженість і більш сумісне з реальним обличчям», — заявив провідний автор дослідження Сісеро Мораєс.

Раніше вченим вдалося відтворити образ жінки, яка жила 31 тисячу років тому на території сучасної Європи. Спочатку дослідники ідентифікували останки жінки як чоловічі, але під час нового дослідження вчені виявили помилку.

Довідка:

Антоній Падуанський (близько 1195-1231).

Один з перших святих Францисканського Чину, доктор Церкви - преподобний Антоній (Фердинанд) Падуанський походив з Португалії. Народився в Ліссабоні в 1195 р. в заможній родині. У 15 р. вступив до Чину св. Августина, де вивчав богословіє, приготовляючи себе до священства. В 1220 р. вступив до Чину Братів Менших, прийнявши ім'я Антоній. Цього ж самого року Антоній пливе до Марока, звідки через хворобу повертається не в Португалію, а в Сицилію. Під час Зелених свят брав участь в генеральній капітулі (збори ченців), де перший раз зустрівся з преподобним Франциском.

Згодом нікому незнаний Антоній отримав велику славу проповідника, стаючи найбільшим проголосником Божого Слова в ХІІІ ст.

Св. Антоній є першим святим, який підготував вірних до Великодніх свят через щоденні проповіді (його проповіді слухало 30 тисяч людей) і сповідь. В своїх проповідях Антоній виступав проти лихви, зажерливості, захищав ув'язнених, виступав проти тирана Ezzelino. Захворівши, св. Антоній останні роки життя провів на дереві (горіх), де готував себе до смерті. Після того, як втратив свідомість, наказав перевезти себе до Падуї. Дорогою до міста помер в монастирі Arcella. Вже від дня похорону гріб св. Антонія став місцем чисельних прощ. На гробі Антонія діялись чисельні чуда.

Папа Григорій ІХ 30.05.1232 р. в Катедрі Spoleto проголосив Антонія - святим. Папа Пій ХІІ 16.01.1948 р. проголосив св. Антонія доктором Євангельським, який «будучи світильником утверджує католицьку віру серцем, словом і ділами, і котрий дав правдиве свідчення святості».