Вчені змінили думку щодо походження хрестів на стінах Храму Гробу Господнього

02.04.2021, 15:10
Світові
Вчені змінили думку щодо походження хрестів на стінах Храму Гробу Господнього - фото 1
Загадкові хрести на стінах Храму Гробу Господнього в Єрусалимі залишали не паломники, а храмові майстри. Такого висновку дійшли вчені, які вивчали храм.

Над дослідженням працювали з 2018 року - тоді одну з каплиць закрили на реставрацію. Раніше фахівцям заважали тисячі відвідувачів. Учені за підтримки представників Вірменської апостольської церкви, які опікуються каплицею, створили 3D-моделі стін для порівнянь. Так побачили, що всі хрести мають однакову глибину, а деякі навіть маркування каменяра, повідомляє Gazeta.ua.

Імовірно, хрести вибивали у XV ст. 2-3 храмові майстри. Завдання їм давали священники, які отримували пожертву і прохання пожертводавця вирізати хрест задля блага його душі та душ членів його родини.

Храм Гробу Господнього вважається найсвятішим місцем для християн з давніх-давен, тому мати там власний хрест було особливою честю.

Отець Самуель Агоян заявив, що дослідження пішло храму на користь. У ньому готуються до Великодня та намагаються позбутися карантинних обмежень.

"Тут немає паломників, але їхній дух все ще тут, ми знаємо, я вірю в це", - зазначив священник.

Храм був споруджений 325 року. Руйнувався декілька разів 614-го, 1009-го, 1244 року.

Вшановувати місце розп'яття, поховання і воскресіння Ісуса Христа почали ще перші християни. Тоді воно було ще за міською межею Єрусалима. Імовірно, пам'ять про це місце не затерлася й після нищівного руйнування міста імператором Тітом в 70 році. Церкву на місці Гробу Господнього закладено Святою Єленою. До складу храмового комплексу ввійшли ймовірне місце Голгофи і місце обретіння Животворного хреста. Храмовий комплекс існував без суттєвих змін до загарбання 614 року Єрусалима перським царем Хосровом ІІ.