• Головна
  • Новини
  • Католики
  • УГКЦ
  • "Вчіться молитися зі Святим Письмом, не йдіть на компроміс зі злом, чиніть добро", - Глава УГКЦ до молоді у Зарваниці (оновлено)...

"Вчіться молитися зі Святим Письмом, не йдіть на компроміс зі злом, чиніть добро", - Глава УГКЦ до молоді у Зарваниці (оновлено)

17.07.2021, 17:48
Католики
"Вчіться молитися зі Святим Письмом, не йдіть на компроміс зі злом, чиніть добро", - Глава УГКЦ до молоді у Зарваниці (оновлено) - фото 1
В рамках загальнонаціональної прощі до Зарваниці, яка цьогоріч приурочена 425-річчю Берестейської унії та молитві за мир в Україні, відбулася зустріч і спілкування Блаженнішого Святослава з молоддю. Це вже десята зустріч у такому форматі.

Блаженніший Святослав наголосив, що вдячний мати час для живого спілкування з молоддю. Він закликав згадати у молитвах усіх, хто помер від пандемії, молитися за воїнів, бо війна тяжко вдаряє по народу і Церкві.

«Дві відкриті рани нашого народу – війна і пандемія – це ті рани, які ми сьогодні хочемо принести перед оздоровляючі очі нашої Матінки – Пресвятої Богородиці, прославленої у Зарваницькій іконі і просити її, щоб вона разом з нами наші болі, але теж і радості принесла до Небесного Отця», – наголосив Предстоятель УГКЦ.

Патріарх говорив про Катехизм для молоді «Ми йдемо з Христом», який нещодавно видали в УГКЦ і назвав цю книгу - путівником молодого паломника, який знаходить у ній відповіді на важливі питання. Катехизм складається з відповідей на питання молодих людей, які вони впродовж десяти років ставили Блаженнішому Святославові під час прощі у Зарваниці.

Цьогоріч знову звучали питання від молоді для Глави УГКЦ. Вони стосувалися усіх аспектів життя молоді, були й питання про покликання, про календарну реформу в УГКЦ, про ставлення до ЛГБТ спільнот.

Патріарх Святослав на даний час не бачить нагальної потреби в календарній реформі в Україні, тобто переходу на Григоріанський календар, оскільки будь-які зміни завжди породжують суперечки, вони не єднають, а роз'єднують. Це випробування на міцність. Якщо проводити повномасштабну календарну реформу в Україні, то за словами Патріарха Святослава, це потрібно робити разом з православними братами.

Щодо ЛГБТ спільнот, то, за словами першоєрарха, це важкий гріх і одностатеві пари не мають права називатися подружжям. Разом з тим Глава УГКЦ застерігає від жортокого ставлення до таких людей.

Патріарх Святослав дав настанови молоді: "Любіть свою Церкву, бо вона ваша мама, вчіться молитися зі Святим Письмом, не йдіть на компроміс зі злом, чиніть тільки добро, навчіться вірити, тоді будемо мати надію і будемо вміти любити одне одного – це буде вершина християнської досконалості, бо хто вміє любити, той може розуміти свого ближнього».

Кожен учасник прощі отримав від Блаженнішого Святослава унікальну пам’ятну ікону про зустріч у Зарваниці. Це є копія зображення ікони Христа з двома плямами, яку Главі Церкви подарували в день десятиріччя його інтронізації. За словами Патріарха, під час реставрації цієї ікони в Свято-Успенській Унівській лаврі виявилося, що ці дві плями є опіками від горіння.

«Це ікона великої надії. Цей образок, як подяка Богові за десять років, які він нам разом дарував, нехай для кожного з вас буде промінчиком надії. Нехай це буде пам’яткою на згадку про нашу живу зустріч», – резюмував Глава УГКЦ.

Нагадаємо, загальнонаціональна проща до Зарваницької чудотворної ікони Матері Божої щороку відбувається в неділю після свята Верховних апостолів Петра і Павла. Десятки тисяч вірних із різних куточків України і світу вирушають у паломництво, щоб випросити духовних благодатей. Цьогоріч проща відбувається 17-18 липня.