Created with Sketch.

Вербну неділю (вхід Господній в Єрусалим) 12 квітня святкують християни східної традиції

12.04.2020, 08:55

Цьогоріч Вербна Неділя випадає на 12 квітня. Це велике свято у християнському році відноситься до числа дванадесятих. Через карантинні обмеження миряни не зможуть відвідати храми і освятити вербу. Все це буде відбуватися дистанційно. Вірні молитимуться удома, беручи участь в онлайн Літургіях або ж за допомогою телебачення чи радіо.

Цьогоріч Вербна Неділя випадає на 12 квітня. Це велике свято у християнському році відноситься до числа дванадесятих. Через карантинні обмеження миряни не зможуть відвідати храми і освятити вербу. Все це буде відбуватися дистанційно. Вірні молитимуться удома, беручи участь в онлайн Літургіях або ж за допомогою телебачення чи радіо.

За євангельським переданням, коли Ісус Христос воскресив з мертвих Лазаря, люди, які бачили це, повірили, що він дійсно Син Божий. Коли Ісус в’їжджав на віслюкові до Єрусалима, то люди, вшановуючи його, встеляли дорогу своїм одягом, а також вітали пальмовим гіллям.

В Україні таким деревом стала верба, тому в народі це свято називають Вербною Неділею, святкують її за тиждень до Великодня, а весь тиждень називають вербним.

Свято в Єрусалимі водночас стало передвісником страждань Ісуса – за кілька днів його розіп’яли. Тому наступний за Вербною неділею тиждень називають Страсним. Упродовж Страсного тижня утримання від скоромної їжі повинно бути особливо суворим. 

У цей день Церква згадує царське прославлення Ісуса Христа перед Його хресною смертю для того, щоб показати, що страждання Спасителя були добровільні. 

Церковні служби у цей день продовжують служби Лазаревої суботи. На всеношній свята читаються пророцтва Старого Заповіту про Царя-Месію разом з євангельськими розповідями про вхід Христа до Єрусалима. На утрені благословляють (святять) гілки, що їх віруючі тримають у руках під час усієї служби. Це свідчить, що вони зустрічають Господа, який невидимо гряде, і вітають Його як Переможця пекла і смерті, тримаючи в руках «знамення перемоги» — верби з запаленими свічками. 

У народі вірять – освячена верба має цілющу та очисну силу: символічне биття освяченим гіллям оберігає від хвороб. В цей день дітей легенько "гладять" гілочкою лози, а коли б'ють, то примовляють: "Не я б’ю, верба б’є, за тиждень — Великдень." 

Освячені "котики" встромляють за образи та зберігають протягом року до наступних Великодніх свят.

Читайте також: Іконографія В’їзду в Єрусалим: початок Страсної дороги Ісуса Христа

Читайте також
Суспільство Предстоятель ПЦУ: На окупованих територіях наші священики і громади перейшли у підпілля
Вчора, 13:23
Суспільство Спецслужби РФ готують провокації у Москві чи Санкт-Петербурзі, щоб потім затримати "мусульман з вибухівкою", - "Атеш"
Вчора, 13:03
Суспільство Після найтемнішої ночі приходить день, - Сирський у празник Воскресіння звернувся до українців
Вчора, 12:40
Культура Адвентистське всесвітнє радіо розпочало мовлення українською
Вчора, 12:21