Created with Sketch.

Верховна Рада не підтримала ідею збереження музеїв на території Києво-Печерської Лаври

05.02.2011, 14:35

Під час пленарного засідання 2 лютого народні депутати України відхилили проект постанови, який передбачав збереження низки музеїв на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника

Під час пленарного засідання 2 лютого народні депутати України відхилили проект постанови, який передбачав збереження низки музеїв на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Зазначеним проектом (реєстр. №7482) парламентський Комітет з питань культури і духовності прагнув впорядкувати процес відселення з території Києво-Печерської Лаври організацій і установ, до основних напрямів діяльності яких не відноситься культурно-освітня, науково-дослідна діяльність у сфері охорони культурної спадщини та музейній справі, а також туристична діяльність.

Автори постанови пропонували Парламенту рекомендувати Кабінету Міністрів України визначити чіткий перелік таких суб’єктів господарювання. При цьому документ одночасно передбачав, що Уряд та Міністерство культури України мають “припинити прийняття рішень та скасувати раніше прийняті рішення про виселення музеїв із займаних ними на законних підставах приміщень на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника”.

Суть пропонованих змін пояснив голова профільного Комітету Володимир Яворівський під час представлення проекту у сесійній залі Парламенту.

“Річ  у тому, що у Верхній Лаврі в Києво-Печерському заповіднику, на сьогоднішній день перебуває дуже багато різноманітних, я підкреслюю, різноманітних організацій. Одні мають відношення  безпосередньо до культури, до духовності, інші – фактично майже не мають  ніякого відношення”, – наголосив співавтор ініціативи.

За його словами, за результатами виїзного засідання парламентського Комітету було вирішено, що на території Лаври необхідно залишити, принаймні, три музеї.

Представник фракції комуністів Катерина Самойлик висловилась проти запропонованої постанови: “Кабінет Міністрів України має досить потужних фахівців разом з Міністерством культури. Вони визначать що залишати  в Києво-Печерській Лаврі, а що треба звідти прибирати”.

За результатами обговорення, дану ініціативу 141 голосом підтримали фракція «БЮТ-Батьківщина», частина фракції Блоку «НУНС» та кілька позафракційних депутатів, що було недостатньо для ухвалення рішення. У свою чергу фракції Партії регіонів, комуністів та Народної партії не взяли участь у голосування, а семеро “регіоналів” проголосували «проти».

Слід зауважити, що у порядку денному засідання цього дня містився також проект Постанови про надання Українській Греко-Католицькій Церкві статусу репресованої церкви (реєстр. №7104), запропонований депутатами Василем Деревляним та Дмитром Шлемко з фракції «БЮТ-Батьківщина». Однак пленарне засідання було завершене раніше звичайного без розгляду цього питання.

Читайте також
Суспільство У Польщі відлили дзвони для холодноярського козацького храму
Сьогодні, 16:21
Суспільство У Черкасах суд на митрополитом УПЦ МП Феодосієм перенесли через повітряну тривогу
Сьогодні, 15:53
Світові Колишній рабин Москви закликав світ засудити антисемітську заяву Путіна
Сьогодні, 14:34
Міжконфесійне Юраш: Зустріч Предстоятеля ПЦУ з Папою - важливе продовження визнання Української Церкви
Сьогодні, 13:59