Велика Палата Верховного Суду 23 червня ухвалила рішення у справі про оскарження Указів Президента України в частині накладення персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) на керуючого Роменською єпархією УПЦ МП, митрополита Роменського і Буринського Іосифа Масленнікова.
Про це повідомляє Судово-юридична газета.
Велика Палата Верховного Суду погодилася з висновками Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду про правомірність застосування до позивача санкцій у зв’язку з виправдовуванням ним збройної агресії російської федерації проти України, публічною глорифікацією осіб, які здійснювали збройну агресію проти України, схваленням дій російської федерації та її збройних сил, а також діями позивача, які створюють загрозу релігійного розколу в суспільстві.
Погодившись із висновком КАС ВС про відмову в задоволенні позову, Велика Палата Верховного Суду водночас уточнила та доповнила мотивування його рішення з урахуванням стандартів судового перегляду в цій категорії справ.
Постанова Великої Палати Верховного Суду від 23 червня 2026 року у справі № 990/109/23 наразі не оприлюднена в ЄДРСР.
Митрополит Масленніков після початку повномасштабного вторгнення Росії єпископ втік до країни-агресора, де одним з перших підтримав загарбницькі дії Кремля. У вересні 2022 року він взяв участь у Богослужінні в монастирі Свердловської області РФ.
Під час відправи він спільно з представниками РПЦ благословляв російських військових, які воюють проти України.
Також в ході Літургії клірик вихваляв рішення Путіна щодо проведення мобілізації в РФ для поповнення окупаційних угруповань країни-агресора.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 1 ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників).