Created with Sketch.

Верховний Суд Ірану підтвердив смертний вирок християнському пастору

03.07.2011, 13:59

Іранський пастор Юсеф Надархані, звинувачений в віровідступництві і засуджений до повішання, має у своєму розпорядженні лише дні або навіть години.

Іранський пастор Юсеф Надархані, звинувачений в віровідступництві і засуджений до повішання, має у своєму розпорядженні лише дні або навіть години.

«Нас сповістили, що засудження брата Юсефа Надархані у відступництві і смертний вирок підтвердив іранський Верховний Cуд. Те, як розвивається ця ситуація, показує, що в будь-який момент без додаткового повідомлення вони можуть виконати смертний вирок. Спочатку вони попросять його відректися від віри, і якщо він відмовиться, тоді буде страчений», - повідомив представник служіння Present Truth Ministries Джейсон Де Марс.

Де Марс каже: «З самого Ірану йому вже ніяк не можна допомогти. Єдине, що може вплинути на його справу, - це міжнародний тиск. Я прошу кожного з вас молитися. Ми знаємо, що ми покликані бути вірними до смерті, і що багато християн у світі помирають за віру кожен день, але як християни давайте зробимо все можливе для Юсефа, давайте помолимось за нього».

Юсеф Надархані походить з міста Рашт, йому 33 роки. Протягом 10 років він був пастором домашніх церков. У грудні 2006 року він був кинутий у в'язницю за обвинуваченням у відступництві, коли прийняв християнство, і за євангелізацію, але був звільнений через два тижні.

Юсеф одружений і у нього два сини – 8 і 6 років. Вони відвідували місцеву школу, коли уряд вирішив, що всі діти повинні вивчати іслам, у тому числі і діти з християнських сімей. Юсеф пішов в школу і висловив протест на підставі іранської Конституції, яка проголошує свободу релігії. В результаті секретна поліція викликала його з'явитися перед політичним трибуналом в Рашті 12 жовтня 2009 року. Тоді він був заарештований за протест і з тих пір знаходиться у в'язниці в Лакані. Пізніше звинувачення були змінені на відступництво і євангелізацію.

Де Марс сказав, що цього разу Юсефу дозволено звертатися до послуг адвоката (хоча візити адвоката обмежені) і дозволені зустрічі з дружиною, дітьми та друзями.

«Вони використовували різні методи, щоб він відкинув віру у Христа, в тому числі давали йому таблетки, очевидно для того, щоб показати, що він божевільний».

Оскільки віра Юсефа залишалася сильною, іранська влада вирішила заарештувати його дружину, щоб чинити на нього ще більший тиск. 18 червня Фатема Пасіндеді була арештована і поміщена у в'язницю в Лакані.

Де Марс сказав: «У цей період хлопчики жили у рідних. І Юсефу, і його дружині влада погрожувала, що їхніх дітей у них заберуть і віддадуть в нехристиянську сім'ю. Юсеф не похитнувся у своїй вірі, його дружина була кинута у в'язницю без адвоката і засуджена до довічного ув'язнення. Пізніше був найнятий адвокат і подана апеляція. Вирок і засудження були скасовані і її звільнили».

21-22 вересня 2010 Юсеф постав перед судом, і йому на словах оголосили смертний вирок. Письмовий вердикт був доставлений пізніше 13 листопада 2010 року Першим судом Революційного трибуналу. Він повинен бути повішений за віровідступництво. 20 днів давалося на апеляцію вироку у Верховному Суді Ірану, про що РІСУ повідомляла раніше.

Де Марс повідомив, що Юсеф зараз у в'язниці секретної поліції в Лакані. Він міститься в одиночній камері. Нещодавно йому дозволили візити адвоката і дружини раз на тиждень.

Де Марс закінчує: «Будь ласка, зв'яжіться з місцевою владою за принципом невідступної жінки з Луки 18:1-8, яка домоглася, щоб суддя вислухав її, бо вона продовжувала ходити до нього. Допоможіть нам в невтомній боротьбі проти обвинувачення, висунутого проти нашого брата».

«Дуже важливо, щоб ми продовжували молитися за пастора Юсефа, і наші голоси були почуті. Зверніться до влади і до міжнародних ЗМІ, щоб всі дізналися про долю Юсефа», - цитує слова правозахисника Інформаційне Агентство CNL-NEWS.

Читайте також
Україна і світ Відомий сунітський учений записав звернення до мусульман України
Сьогодні, 18:03
Світові На благодійний аукціон виставили дві пляшки рідкісного бурбона з підписом Папи Франциска
Сьогодні, 17:16
Суспільство «Я мрію про повернення в Донецьк», - єпископ УГКЦ
Сьогодні, 16:46
Культура До музею у Рівному повернулися шість унікальних ікон
Сьогодні, 16:08