"Від Блаженнішого Любомира Гузара хочу навчитися риси слухання", - владика-номінат Микола Семенишин

28.10.2022, 13:00
Католики
"Від Блаженнішого Любомира Гузара хочу навчитися риси слухання", - владика-номінат Микола Семенишин - фото 1
У четвер, 27 жовтня 2022 р., було оголошено про те, що Синод єпископів УГКЦ обрав нового єпископа-помічника для Івано-Франківської архиєпархії, і це рішення поблагословив Папа Франциск. Ним став протоєрей Микола Семенишин, дотеперішній духівник Київської Трьохсвятительської Духовної Семінарії.

Новопризначений єпископ-помічник Івано-Франківський УГКЦ в інтерв’ю для Радіо Ватикану-Vatican News розповів про переживання, пов’язані із призначенням та про те, як на нове служіння впливатиме досвід спілкування у семінарії з майбутніми священиками та з велетом духа, яким був світлої пам’яті Блаженніший Любомир Гузар.

За його словами, він прийняв із «трепетом і хвилюванням» звістку про це призначення, але з готовністю «прислухатися не до людських страхів, але дивитися на це з перспективи Божої».

Ділячись думками про те, яке значення в цьому служінні матиме досвід спілкування з майбутніми священиками, набутий під час праці в духовних семінаріях, майбутній єпископ зауважив, що цей досвід дуже допоможе, бо йдеться про знайомство з багатьма молодими священиками.

Саме приклад Блаженнішого Любомира Гузара, якого владика-номінат свого часу був особистим секретарем, і досвід спілкування з ним допоміг дати позитивну відповідь на це призначення. Від Блаженнішого Любомира, о. Микола хоче навчитися риси слухання, як надзвичайно важливої в єпископському служінні, особливо в наш час, позначений війною.