Created with Sketch.

Від Католицької Церкви в Росії зажадали висловитися про заборону РПЦ в Україні

30 серпня, 09:50

Католицька архидієцезія Божої Матері з центром у Москві 23 серпня 2024 року оприлюднила заяву архиєпископа Павла Пецці, голови Конференції католицьких єпископів Росії.

Про це інфоромує CREDO з посиланням на Katolik.life.

У заяві сказано, що Конференція отримує «запити» на висловлення своєї позиції щодо ухвалення в Україні закону про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, пов’язаних із Росією.

Цей закон передбачає, що РПЦ має бути заборонена як релігійна організація («може бути застосований для заборони діяльності УПЦ МП» — написано на сайті російських католиків); РПЦ та афілійовані з нею структури не зможуть користуватися державним і комунальним майном; перехід громад до Української Помісної Православної Церкви буде спрощено.

У зв’язку з отримуваними запитами очільник Католицької Церкви в Росії вважає за необхідне вказати: «Оскільки йдеться про об’єктивно складну ситуацію в іншій державі, всі офіційні коментарі з цього приводу належать до компетенції Святого Престолу, зокрема Державного секретаріату [Ватикану]».

Архиєпископ Пецці нагадав про вчення Католицької Церкви й навів цитати з Компендіуму соціального вчення про те, що справжнім джерелом прав людини є не просто воля людей, державний порядок, громадянська влада, а сама людина та Господь Бог.

У Компендіумі також сказано, що право на свободу совісті та на релігійну свободу — одне з найвищих благ, а водночас один із найсерйозніших обов’язків кожного народу, і що суспільство й держава не повинні змушувати людину діяти проти совісті ані забороняти їй діяти за її велінням. Право на релігійну свободу саме по собі не є необмеженим, йому можуть бути встановлені справедливі межі відповідно до вимог загального блага, зазначив архієпископ Павло. І додав, що, згідно зі вченням Католицької Церкви, «держава не має права зловживати цією можливістю: це не може відбуватися свавільно або за несправедливої підтримки якоїсь однієї сторони, — але тільки згідно з юридичними нормами, відповідними об’єктивному моральному ладу, і для справжнього захисту прав в інтересах усіх громадян».

Читайте також
Світові Кирил дорікнув росіянам за апатичність та незацікавленість у війні проти України
Вчора, 16:20
Світові Ватикан передав РФ тисячі імен українських полонених з проханням про їхнє звільнення або обмін
Вчора, 12:26
Світові В Ірані затримали студентку, яка роздяглася, протестуючи проти носіння хіджабу
Вчора, 10:50
Світові Патріарх Кирил накинувся на українську зрадницю через відьомський ритуал
30 серпня, 12:06