Від коронавірусу помер ковід-дисидент єрарх Елладської Церкви

05.01.2022, 09:35
Світові
Від коронавірусу помер ковід-дисидент єрарх Елладської Церкви - фото 1
Один із найстаріших єрархів Елладської Архиєпископії, неформальний лідер консервативної групи в її єпископаті, митрополит Етолійський і Акарнанійський Косма (Папахристос) помер 3 січня на 77-му році життя в афінській клініці Евангелізмос від коронавірусної інфекції.

Про це повідомляє Портал-Credo з посиланням на Ta Nea.

Митрополит Косма був відомий своєю боротьбою з єресями, засудженням автокефалії Української Церкви та "ковід-дисидентством" - він ігнорував санітарні обмеження на час пандемії та виступав проти вакцинації.

Коронавірус у митрополита Косми виявили в листопаді, але він до останнього відмовлявся від госпіталізації, заявляючи, що віра сильніша за хворобу. Після госпіталізації 1 грудня його помістили у реанімацію, був інтубований, але незабаром у нього стався інсульт із летальним кінцем. Декількома днями раніше померла сестра митрополита - також не вакцинована.

Митрополит Косма (Костянтин Папахристос) народився 1945 року в Скутесіаді. Вивчав політичні науки в Афінському університеті та богослов'я в університеті Аристотеля у Салоніках, які закінчив з відзнакою.

5 жовтня 2005 року відбулася архиєрейська хіротонія Косми у сан митрополита Етолійського та Акарнанійського. Хіротонію очолив архиєпископ Афінський та всієї Греції Христодул.