Created with Sketch.

Від сьогодні українцям видаватимуть біометричні паспорти: думку Церков не врахували

02.01.2013, 09:12

Біометричні паспорти в Україні почали діяти з 1 січня 2013 року.

Біометричні паспорти в Україні почали діяти з 1 січня 2013 року.  Як повідомляв УНІАН, підписаний Президентом України Віктором Януковичем закон про біометричні паспорти набув чинності з 6 грудня.

Паспорт міститиме вмонтований чіп із біометричною інформацією: фото людини, відбитки пальців та інформацію про громадянина, що міститься в діючому паспорті. За бажанням в біометричний паспорт може бути включено додаткову інформацію. Водночас інформація біометричних паспортів вноситься до Єдиного державного демографічного реєстру - це електронна інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для зберігання, обробки, використання інформації про громадянина держави.

Також, згідно із законом, така інформація є конфіденційною, а її нерозголошення гарантується державою. Кожен громадянин України, незалежно від віку, зобов`язаний одержати біометричний паспорт. Оформлення біометричного паспорта для всіх осіб, починаючи з народження (замінивши тим самим свідоцтво про народження), оновлюється кожні 10 років. Введення в Україні біометричних паспортів обумовлене Планом дій щодо введення безвізового режиму з ЄС, схваленим у листопаді 2010 року.

Як РІСУ повідомляла, єрархи Церков та правозахисники наголошували на необхідності ветування Закону «Про Єдиний державний демографічний реєстр» (проект № 10492, автор – Василь Грицак, фракція Партії регіонів), обґрунтовуючи це порушенням конституційного права громадян на приватність у зв’язку з реальними загрозами втручання в особисте життя громадян та надмірно широким та безпідставним збором інформації про кожну особу.

Зокрема, у своєму зверненні Предстоятель Української Православної Церкви митрополит Володимир заявив, що “цей Закон несе в собі загрозу обмеження базових прав людини”, та закликав Президента України не допустити набуття ним чинності та ветувати його.

В УПЦ КП в принципі не проти самих біометричних паспортів, якщо вони будуть містити ту ж інформацію, що і звичайний паспорт плюс біометричні дані. Це пояснив Голова інформаційно-видавничого управління УПЦ (КП) єпископ Євстратій ( Зоря), додавши, що Церква, однак, виступає проти створення єдиного реєстру, в який повинні вноситися дані, по суті, про всіх аспектах людського життя – від сплати податків до стану здоров'я, від поїздок за кордон до покупки нерухомості. На думку владики Євстратія, по-перше, у світі такої практики немає, по-друге, доступ до такої широкої інформації відкриває можливості для маніпуляцій і тиску на людину. Тим більше, що такими питаннями має займатися держава, а не приватна структура, якою є ЄДАПС.

За словами єрарха, незначні поправки з боку Президента та повторне прийняття законопроекту про Єдиний державний демографічний реєстр не вирішили головної проблеми цієї ініціативи – порушення права громадян на приватність. При цьому надання віруючим права на відмову від отримання біометричного паспорту не надає можливості відмовитись від включення даних про себе до Єдиного реєстру.

Читайте також
Суспільство Тисячу живих ялинок та подарунки передали дітям загиблих Захисників і Захисниць у лаврі
Сьогодні, 11:50
Культура Різдво - це таємниця Божої волі та диво свободи людини, - Патріарх Варфоломій у посланні 2024 року
Сьогодні, 11:22
Культура У Києві стартує «Різдвяний тиждень»: що, де і коли відбудеться
Сьогодні, 11:10
Культура Перший в Україні «Забіг Звіздарів» зібрав у Львові пів мільйона гривень на потреби ЗСУ
Сьогодні, 10:40