Відбулося чергове засідання Священного Синоду ПЦУ

05.12.2019, 17:20
Відбулося чергове засідання Священного Синоду ПЦУ - фото 1
У Конгрегаційній залі Київської православної богословської академії під головуванням Митрополита Київського і всієї України Епіфанія 5 грудня 2019 року відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України).

У Конгрегаційній залі Київської православної богословської академії під головуванням Митрополита Київського і всієї України Епіфанія 5 грудня 2019 року відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України). У засіданні взяли участь усі члени Синоду, окрім Почесного Патріарха Філарета, відсутнього, як йдеться к повідомленні пресслужби ПЦУ, без поважної причини.

Священний Синод ПЦУ

Синод благословив утворити в Київській єпархії Межигирський Спасо-Преображенський монастир (за адресою: Київська область, Вишгородський район, с. Нові Петрівці) та затвердив його намісником ігумена Спиридона (Матіящука).

Синод прийняв рішення скликати у місті Києві 14 грудня 2019 р. розширений Архиєрейський Собор за участю всього єпископату Української Православної Церкви (Православної Церкви України).

Синод утворив Синодальну Статутну комісію. Їі головою став Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Затверджено також склад Синодальної Комісії з питань канонізації та Синодальної Комісії з міжхристиянських відносин.

Було також вирішено впорядкувати деякі аспекти практики вживання жезла за архиєрейським богослужінням – враховуючи практику архієрейського служіння в інших Помісних Церквах, вважати стандартним служіння без використання сулка на жезлі. Сулок може вживатися за богослужінням, особливо на холоді. Наголошено також на тому, що в межах Православної Церкви України кадіння у вівтарі з жезлом за літургіями свт. Іоана Золотоустого, свт. Василія Великого і Ранішеосвячених Дарів є прерогативою виключно Предстоятеля Церкви.

Окрему увагу Священний Синод приділив питанню щодо положення Почесного Патріарха Філарета і забезпечення умов його життя та діяльності у зв’язку із завершенням процедури ліквідації релігійної організації «Київська Патріархія Української Православної Церкви Київського Патріархату» та прийняв з цього приводу відповідне рішення.