Відкрито процес беатифікації і канонізації Слуги Божого єпископа Яна Ольшанського

23.02.2022, 12:36
Католики
Відкрито процес беатифікації і канонізації Слуги Божого єпископа Яна Ольшанського - фото 1
У 19 річницю смерті єпископа Яна Ольшанського у кафедральному соборі в Кам’янці-Подільському під час Меси оголосили про відкриття процесу беатифікації і канонізації Слуги Божого єпископа Яна Ольшанського.

Про це повідомляє CREDO.

Єпископ Ян Ольшанський народився 14 січня 1919 р. у с. Гута Бродська в околицях міста Броди Тернопільської області. В сім років був записаний до школи, а після її закінчення здав іспити до гімназії в Бродах, яку закінчив у 1938 році. В цьому ж році вступив до Метрополітальної Вищої Духовної Семінарії у Львові, яку закінчив у 1942 році і прийняв сан священика з рук архиєпископа Болеслава Твардовського.

Першою парафією, де Ян Ольшанський працював вікарієм, була Качанівка, що знаходилася біля давнього польсько-радянського кордону. Потім, адміністратор Кам’янець-Подільської дієцезії о. Адольф Кукурудзінський, за згодою Архиєпископа Митрополити Львівського Болеслава Твардовського, запросив його до своєї дієцезії і призначив адміністратором парафії у Городку (Хмельниччина), одночасно віддаючи під душпастирську опіку ще ряд сусідніх парафій (Фельштин, Кутківці, Купин, Сатанів, Ярмолинці).

Після двох років праці у Городку політична ситуація змусила о. Яна Ольшанського до переїзду у Львів, де він виконував обов’язки вікарія при Кафедральному Соборі та храмі Сніжної Богородиці. Після двох років праці у Львові о. Ян Ольшанський знову повернувся в Городок, де працював до 1959 року. У цьому ж році комуністична влада позбавила його права виконувати душпастирську роботу. Однак, після невеликої перерви, отець Ян Ольшанський знову отримав дозвіл на працю у віддаленому від більших осередків селі Маниківці, де у важких умовах працював до 1991 року.

16 січня 1991 р. Святіший Отець Папа Римський Іван Павло ІІ призначив о. Яна Ольшанського єпископом відновленої Кам’янець-Подільської дієцезії. Під опіку єпископа Яна увійшла територія 8 адміністраційних округів південної частини України. Завдяки його зусиллям було створено душпастирські осередки, які пізніше слугувати ґрунтом для створення двох інших дієцезій.

У Кам’янець-Подільській дієцезії єпископ Ян Ольшанський створив Вищу Духовну Семінарію і відновив діяльність понад 200 парафій. 4 травня 2002 року Святіший Отець Іван Павло ІІ прийняв прохання єп. Яна Ольшанського про звільнення з посади керуючого єпископа Кам’янець-Подільською дієцезією. Однак, він і надалі залишився пов’язаний з дієцезією — порадою, молитвою та терпінням.

Ян Ольшанський помер 23 лютого 2003 року, на шістдесятому році священства. Похований у крипті кафедрального собору.

23 лютого 2019 року розпочато збір матеріалів для беатифікаційного процесу єпископа Яна Ольшанського.