Created with Sketch.

Відмова поминати Кирила не розриває з ним канонічний зв'язок, - архимандрит Кирило (Говорун)

01.03.2022, 18:36

Архимандрит Кирило (Говорун) прокоментува рішення багатьох священиків не поминати Патріарха РПЦ через його антиукраїнську позицію.

"Зараз пішла хвиля відмов від поминання Патріарха Кирила. Якщо у духовенства, що підписує відповідні звернення, є надія, що поминання лише митрополита Онуфрія щось таке зробить з їх канонічним звʼязком з Патріархом, то це повна ілюзія. Допоки митрополит Онуфрій поминає Патріарха Кирила, всі поминаючі Онуфрія - у канонічному підпорядкуванні у Кирила. Це ази канонічного права", - написав він у себе на Фейсбуці.

Архимандрит пояснив, що слід зробити, щоби повернутися до повноцінного спілкування зі світовим Православʼя.

"Я розумію, що багато хто боїться вступити у канонічне спілкування з ПЦУ, тому що різні малограмотні данилевичі розповідали їм казки про "розкол", "безблагодатність" тощо. Відкиньте цю маячню. Єдиний канонічний шлях - це повернення до повноцінного спілкування зі світовим Православʼям, включно з Константинопольским, Александрійським і всіма іншими Церквами, разом з ПЦУ", - зазначив він.

"Шляхи до повернення у таке спілкування можна обговорювати. Моя пропозиція - скликати новий обʼєднавчий Собор, як тільки обставини це дозволять. Тільки цього разу не дайте вашим єпископам бути заляканими або підкупленими. Вони вже змарнували один шанс обʼєднати українське Православʼя. Іншого шансу в нас може не бути", - додав архимандрит Кирило (Говорун).

Нагадаємо, Сумська єпархія УПЦ МП відмовилася молитовно поминати Патріарха Кирила.

Читайте також
Суспільство Священику УПЦ МП вручили нагороду сина, який загинув, захищаючи Україну
Вчора, 12:50
Суспільство Віктор Єленський розраховує на створення обласних структур ДЕСС
Вчора, 11:44
Суспільство Митрополит Іларіон у Бразилії перебуватиме під контролем колишнього священика УПЦ МП з Одеси
01 березня, 12:02
Суспільство Священнослужителі можуть отримати право здійснювати державну реєстрацію шлюбу
01 березня, 09:20