Відновити орган у костелі святого Миколая неможливо, новий коштуватиие 0,5-1,5 млн євро, - експерт

07 вересня, 12:10
Суспільство
Відновити орган у костелі святого Миколая неможливо, новий коштуватиие 0,5-1,5 млн євро, - експерт - фото 1
Відновити орган у костелі святого Миколая у Києві, що постраждав після пожежі третього вересня, практично неможливо, вважає директор Дніпропетровського будинку органної музики Антон Чернета.

«Треба встановлювати абсолютно новий інструмент, тому що цей вигорів вщент. Відновлення інструменту – те саме, що купувати новий. Вигоріло все всередині, всі механізми, всі регістри», – зазначив він в ефірі телеканалу «Київ».

Чернета зауважує, що проєктування та встановлення нового інструменту може коштувати від 500 тисяч євро до 1,5 мільйона євро. Зокрема, орган фірми Александра Шухи у Харкові, зараз найбільший в Україні, коштував півтора мільйона.

Орган слід проєктувати та створювати спеціально під будівлю – від її специфіки й залежить вартість. Той, що згорів, – будувала у 1970-х роках чеська компанія Rieger-Kloss з урахуванням особливостей приміщення костелу.

Будинок органної музики також оголосив збір коштів на невідкладні реставраційні роботи. За попередньою оцінкою фахівців, на відновлення знадобиться від 75 мільйонів гривень. Кошти частково збиратиме бізнес, а решту суми надасть держава, повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.

Кошти від благодійників підуть саме на протиаварійні роботи – ліквідацію наслідків пожежі. Реставрація фасаду відбудеться згодом у межах державних закупівель. Відновлення органу розглядатимуть окремо.

«Спілкуємось із виробником щодо розробки максимально релевантної заміни органу. Його розташування має бути окремо погоджено з релігійною громадою Римсько-католицької церкви», – повідомив очільник Мінкульту.