Created with Sketch.

Відновлено доступ для паломників і туристів до місця, що вважається місцем ув’язнення святих Верховних Апостолів

12.07.2010, 17:52

Відновлено та відкрито для богослужінь та туризму комплекс так званої Тулліянської або Маммертинської в’язниці, що протягом століть була місцем християнського культу, вважаючись місцем ув’язнення святих Апостолів Петра та Павла.

За співпраці відділу в справах Сакрального мистецтва та культурної спадщини Вікаріяту Римської дієцезії, Спеціальної наглядової комісії Риму в справах археологічної спадщини та Римського паломницького центру нещодавно відновлено та відкрито для богослужінь та туризму комплекс так званої Тулліянської або Маммертинської в’язниці, що протягом століть була місцем християнського культу, вважаючись місцем ув’язнення святих Апостолів Петра та Павла.

Як повідомляє Радіо Ватикан, минулого року комплекс було закрито з метою додаткових археологічних розкопок. Завдання було двояким. З одного боку – збільшити та задокументувати історично-наукові відомості про римський період в різних його фазах, а по-друге – запропонувати відвідувачам, паломникам та просто туристам, нагоду унікальної можливості призадуматися над історією та християнством. Саме тому над проектом працювали три організації, кожна у межах своєї компетенції, розглядаючи комплекс у світлі того, що вже у 314 році він став місцем культу, після того як Папа Сильвестр посвятив його на честь святого Петра в ув’язненні.

З археологічної точки зору, нещодавні дослідження встановили, що Carcer Tullianum є комплексом приміщень, інтегрованих у оборонні мури схилів Капітолійського пагорбу, що датуються, починаючи царським періодом. Це місце мало сакральний характер з огляду на наявність джерела. Знахідки вотивного характеру датуються V-III століттями до Христа. Наявність води підсилює вірогідність передання про навернення та хрещення в’язничних сторожів Процесія та Мартиніяна, яке довершив ув’язнений Апостол Петро.

Настінні розписи, деякі щойно відкриті, та інші – відомі раніше, підтверджують наявність культу святого Петра на цьому місці, зокрема, іконографія представляє його роль як Христового Намісника.

 

ВАТИКАН

Читайте також
Світові Колишній рабин Москви закликав світ засудити антисемітську заяву Путіна
Сьогодні, 14:34
Міжконфесійне Юраш: Зустріч Предстоятеля ПЦУ з Папою - важливе продовження визнання Української Церкви
Сьогодні, 13:59
Суспільство Предстоятель Білоруської Автокефальної Церкви відвідав на фронті полк Калиновського
Сьогодні, 13:07
Суспільство Представники УПЦ МП вдруге не пустили нових управителів до собору у Каневі
Сьогодні, 12:32